Rezultate te kerkimit per termin: +Sekretari

Meta: total 1000 / total_found 31709 / time 0.014 / keyword[0] sekretari / docs[0] 31709 / hits[0] 42353 /
No Pic available
  • 2017-03-18

Tillerson sot viziton Kinën

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson ka arritur në Kinë, që është ndalesa e fundit në turneun në Azinë Lindore. Më 17 mars, Tillerson ka adresuar shqetësimet për Korenë e Veriut. Ai ka thënë se aksionet ushtarake janë opsion në tavolinë, nëse kërcënimi nga Pheniani rritet

No Pic available
  • 2017-03-18

ANALIZA/ Përse Putin është njeriu më i fuqishëm në botë

Presidenti rus Vladimir Putin konsiderohet si njeriu më i fuqishëm në botë. Por përse? Në fund të fundit, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, madje edhe Kina, janë shtete më të fuqishme se Rusia. Fuqia e kreut të shtetit përcaktohet si nga fuqia e shtetit, ashtu edhe nga aftësia që lide

No Pic available
  • 2017-03-18

Berisha kërkon shpalljen non grata të Sorosit, por e gjithë elita e PD është sorosiane

Në kuadër të luftës politike kundër George Soros, ish-kryeministri Sali Berisha, dy ditë më parë, nga çadra e protestës me turne të opozitës, kërkoi publikisht që njerëzit e filantropistit me famë botërore të shpalleshin non grata kudo. Më shumë se sa një mesazh për kundërshta

No Pic available
  • 2017-03-18

G20, Ministrat e Financave nuk bien dakord për tregtinë e lirë

Politika e Trump Amerika e para ka përçarë samitin e ekonomive më të mëdha të botës. Ministrat e G20 nuk kanë arritur të bien dakord për vijimin e politikave të tregtisë së lirë. Sekretari Amerikan i Thesarit, Steve Mnuchin, tha qartë dhe prerë se nuk beson në tregtinë e lirë, po

No Pic available
  • 2017-03-18

Rey Tillerson viziton sot Kinën

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson ka arritur në Kinë, që është ndalesa e fundit në turneun në Azinë Lindore. Më 17 mars, Tillerson ka adresuar shqetësimet për Korenë e Veriut. Ai ka thënë se aksionet ushtarake janë opsion në tavolinë, nëse kërcënimi nga Pheniani rritet

No Pic available
  • 2017-03-17

Vasili: Qeveri teknike ,nëse nuk ka kërkesa ultimative nuk është e panegociueshme

Një muaj  e gjysmë pas emërimit në krye te ministrisë së Drejtësisë ,Petrit Vasili ka qenë i ftuar i Dritan Hilës në emisionin Arena përballë edhe dy analistëve të njohur Aleksandër Çipa dhe Plater Nesturi. Kryefjala e diskutimeve ka ishte pa dyshim reforma në drejtës, një r