Rezultate te kerkimit per termin: +Sekretari

Meta: total 1000 / total_found 31709 / time 0.013 / keyword[0] sekretari / docs[0] 31709 / hits[0] 42353 /
Bardhi: Rudina Hajdari nuk përfaqëson PD në Parlament
  • 2019-03-11

Bardhi: Rudina Hajdari nuk përfaqëson PD në Parlament

Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të Rudina Hajdarit për mos-djegien e mandatit. Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi deklaron se Rudina Hajdari nuk është më as anëtare e Këshillit Kombëtar të PDSH. Kaq mjafton, sepse formalisht ajo nuk rezulton e regjistruar si anë

Rrëzimi i avionit me 157 udhëtarë, politikani i njohur humb familjen (FOTO)
  • 2019-03-11

Rrëzimi i avionit me 157 udhëtarë, politikani i njohur humb familjen (FOTO)

Në mesin e udhëtarëve të vdekur gjatë rrëzimit të avionit me 157 persona në bord në Etiopi, kishte qytetarë nga 35 shtete të ndryshme. Mes të vdekurve francezë ishin delegatë të cilët ishin nisur për në Nairobi për të marrë pjesë në Konferencën e Kombeve të Bashkuara për Mb

Frikë nga lista e zezë, ish-kryeprokurori punëson dy lobistë në SHBA
  • 2019-03-08

Frikë nga lista e zezë, ish-kryeprokurori punëson dy lobistë në SHBA

Ish-Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla asetet e të cilit janë nën sekuestro pasi është nën hetim për pastrim parash, ka punësuar dy lobistë nga Nju Jorku për të kundërshtuar vendimin e Departamentit të Shtetit që e shpalli “persona non-grata” në SHBA. Michael Gib

Venezuela pa energji elektrike, Maduro akuzon SHBA-të
  • 2019-03-08

Venezuela pa energji elektrike, Maduro akuzon SHBA-të

Presidenti venezuelian, Nicolas Maduro, ka fajësuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës për ndërprerjen masive që Karakas dhe një duzinë shtetesh në vend ka mbetur në errësirë. Ndërprerja e energjisë, ka denoncuar Maduro, “është pjesë e luftës elektrike të shpallur dhe drejtuar

Dhunimi i arbitrit/ Shulku: Nëse skthehet policia, bojkotojmë aktivitetin
  • 2019-03-04

Dhunimi i arbitrit/ Shulku: Nëse skthehet policia, bojkotojmë aktivitetin

Në një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp, sekretari i përgjithshëm i FSHF-së, Ilir Shulku, la të nënkuptohet se mund të ketë edhe ndërprerje të kampionatit nëse Policia e Shtetit nuk merr përgjegjësinë që i takon për sigurinë e stadiumeve. Policia nuk ka reaguar në lidh

Dhuna në stadiume/ Policia i përvishet FSHF-së: Organizatorë dhe fajtorë!
  • 2019-03-04

Dhuna në stadiume/ Policia i përvishet FSHF-së: Organizatorë dhe fajtorë!

Episodet e dhunës në sfidën e Superligës, Kamza-Laçi duket se kanë ndezur një betejë të ashpër midis FSHF-së dhe Policisë së Shtetit. Paraditen e sotme shtëpia e futbollit shqiptar reagoi zyrtarisht duke bërë me faj Uniformat Blu për mos reagim në këtë incident dhe sekretari i P

Putin firmos tërheqjen nga pakti bërthamor me SHBA-në
  • 2019-03-04

Putin firmos tërheqjen nga pakti bërthamor me SHBA-në

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, e ka nënshkruar dekretin e suspendimit të traktatit për armët bërthamore me SHBA-në, që daton nga Lufta e Dytë Botërore, raporton Reuters. Rusia pati thënë muajin e kaluar se do të suspendojë traktatin pasi Shtetet e Bashkuara fillimisht thanë se d