Rezultate te kerkimit per termin: +Sekretari

Meta: total 1000 / total_found 31709 / time 0.014 / keyword[0] sekretari / docs[0] 31709 / hits[0] 42353 /
No Pic available
  • 2019-03-03

ÇKËRKOJNË ANIJET E NATO-s NË DETIN E ZI?

Aleanca veri-atlantike përforcon prezencën e saj në Detin e Zi. NATO dërgon me këtë sinjale si tek Rusia ashtu edhe tek Ukraina. Por mundësia e veprimit është e kufizuar, për shkak të një marrëveshje para 80 vjetësh. Odesa përshëndet “Donald Cook”. Luftanija amerikane, q

Protesta e 5 marsit, PD kërkon orarin e seancës në Kuvend!
  • 2019-03-03

Protesta e 5 marsit, PD kërkon orarin e seancës në Kuvend!

Sekretari përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi i ka bërë thirrje Edi Ramës që të lejojë Gramoz Ruçin që të bëjë publike orën e seancës plenare. Edi Rama, lejoje Gramozin të publikojë orën e seancës plenare! Seanca plenare nuk është si PPP e tua, që i njoftohet vetëm klientit priv

No Pic available
  • 2019-03-03

Djegia e mandateve/ Ministrja e Ramës: Disa vandalë duan të rikthejnë 97

Opozita shqiptare ka zgjedhur të jetë zyrtarisht jashtë Parlamentit dhe aksionin e saj e ka përqendruar në takime më qytetarët dhe në sheshet e protestës pas djegies së mandateve të deputetëve. Por, duket se ky vendim ekstrem i opozitës ka krijuar një klimë aspak të qetë në PS dhe

Egjipt, Meta takon Sekretarin e Përgjithshëm të Ligës Arabe
  • 2019-03-01

Egjipt, Meta takon Sekretarin e Përgjithshëm të Ligës Arabe

Në vijim të vizitës zyrtare në Egjipt, Presidenti Ilir Meta, u prit nga Sekretari i Përgjithshëm i Ligës Arabe, Ahmed Aboul Gheit. Meta shprehu vlerësimin për bashkëpunimin shumë të mirë të Shqipërisë me vendet anëtare të Ligës Arabe. Në mënyrë të veçantë, Presidenti e përg

NATO, Rusisë: Zbato Traktatin për Armë Bërthamore
  • 2019-03-01

NATO, Rusisë: Zbato Traktatin për Armë Bërthamore

Sekretari i Përgjthshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg i ka bërë thirrje Rusisë që të veprojë në përputhje me Traktatin për Armë Bërthamore, një dokument i rëndësishëm për kontrollin e armëve për dekada. NATO-ja nuk dëshiron luftë të re të ftohtë, ne nuk dëshirojmë një garë

SHBA: Krimea duhet të kthehet nën kontrollin e Ukrainës
  • 2019-02-28

SHBA: Krimea duhet të kthehet nën kontrollin e Ukrainës

Shtetet e Bashkuara ritheksuan qëndrimin se sanksionet ndaj Rusisë do të mbesin derisa të mos kthehet kontrolli i Ukrainës mbi Krimenë. Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha se okupimi i Krimesë nga ana e Rusisë më 2014 paraqet eskalim të agresionit rus. Krimea është Ukrainë dhe

No Pic available
  • 2019-02-26

Britania në ankth, May: Zgjidhni! Dalje pa marrëveshje ose shtyrje të Brexit

Pas negociatave pa rezultat me liderët e BE-së në takimin e Ligës Arabe, kryeministrja britanike Theresa May u ka premtuar sot deputetëve se nëse ata kundërshtojnë për të dytën herë planin e saj për Brexit në votimin e 12 marsit, atëherë do tu duhet të votojnë midis dy alternativav