Rezultate te kerkimit per termin: +Sekretari

Meta: total 1000 / total_found 31709 / time 0.014 / keyword[0] sekretari / docs[0] 31709 / hits[0] 42353 /
Trump josh Korenë e Veriut: Fuqi e madhe, nëse heq dorë nga
  • 2019-02-25

Trump josh Korenë e Veriut: Fuqi e madhe, nëse heq dorë nga

Koreja Veriore mund të bëhet fuqi e madhe ekonomike nëse heq dorë nga armët bërthamore, ka thënë presidenti amerikan, Donald Trump. Ai ka shtuar në një postim në Twitter se ky komb ka potencial për rritje më të shpejtë sesa secili komb tjetër. Komentet e tij kanë ardhur vetëm disa

May tregon afatin e fundit të votimit për Brexit-in në Parlament
  • 2019-02-25

May tregon afatin e fundit të votimit për Brexit-in në Parlament

Kryeministrja britanike, Theresa May, tha se më 12 mars do të votohet për marrëveshjen e Brexit-it, gjë që vendos largimin nga Bashkimi Evropian me apo pa marrëveshje, të planifikuar të ndodhë më 29 mars. Duke folur për gazetarët, May tha se bisedimet me Bashkimin Evropian janë ende du

Nëse Rama nuk e arreston Dakon, ai di diçka për kryeministrin
  • 2019-02-25

Nëse Rama nuk e arreston Dakon, ai di diçka për kryeministrin

Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata u shpreh në studion e Open deklaratën e Bashës se organi i akuzës është vënë në lëvizje për të arrestuar kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dako. Sipas Çlirim Gjatës, kjo lëvizje në këtë moment tregon se P

Plas sherri në Tepelenë për tituj nderi, Tërmet Peçi bën propozimin e çuditshëm
  • 2019-02-25

Plas sherri në Tepelenë për tituj nderi, Tërmet Peçi bën propozimin e çuditshëm

Ringritja dhe promovimi i figurave të komunizmit duket se nuk është një risi për Bashkinë e Tepelenës. Pasi mbajti iso në këngën labe për Enver Hoxhën, kryetari i Bashkisë së Tepelenës, Tërmet Peçi i propozon këshillit bashkiak ti japë titullin Qytetar nderi një prej drejtuesve

Vizita në Danimarkë e Suedi e Kadaresë, ku kërkohej të botohej Gjenerali..
  • 2019-02-25

Vizita në Danimarkë e Suedi e Kadaresë, ku kërkohej të botohej Gjenerali..

Në vitin 1971 shkrimtari Ismail Kadare bashkë me një delegacion kulturaltë kryesuar nga Mistro Treska, udhëtuan drejt Danimarkës dhe Suedisë, ku ndër të tjera, është kërkuar dhe mundësia e botimit të romanit Gjenerali i ushtrisë së vdekur. Sipas dosjes 447, gjendur në Arkivin Qendro

Kriza politike, pse dalin në protestat e opozitës qytetarët?
  • 2019-02-24

Kriza politike, pse dalin në protestat e opozitës qytetarët?

Ambasadori i BE, Soreca theksoi ditët e fundit se “qeveria dhe opozita duhet të angazhohen në një dialog konstruktiv për të kaluar këtë situatë. Çështja është sesi Shqipëria mund të ecë përpara drejt BE”. Deputeti gjerman, Florian Hahn, zëdhënës i grupit parlamentar C

Me këto lekë blihet pushteti, në strofkullën e një trafikanti droge! (Video)
  • 2019-02-23

Me këto lekë blihet pushteti, në strofkullën e një trafikanti droge! (Video)

Mediat e huaja vazhdojnë ti bëjnë jehonë trafikut të drogës nga Shqipëria drejt Italisë. Televizioni shtetëror italian, “Rai 2”, ka bërë një raportim nga Shqipëria, ku tregon se biznesi i drogës vazhdon mes Italisë dhe Shqipërisë, edhe pse qeveria ka trumbetuar me të ma