Rezultate te kerkimit per termin: +Sekretari

Meta: total 1000 / total_found 31709 / time 0.014 / keyword[0] sekretari / docs[0] 31709 / hits[0] 42353 /
Disa shtete, plane të padisin presidentin Trump
  • 2019-02-19

Disa shtete, plane të padisin presidentin Trump

Shtëpia e Bardhë i doli në mbrojtje njoftimit të Presidentit Donald Trump për shpalljen e emergjencës kombëtare në kufirin amerikan me Meksikën. Si pasojë, disa shtete amerikane po përgatiten të ngrenë padi ligjore dhe demokratët e Kongresit të votojnë kundër miratimit të saj. R

Prag lufte?! NATO do ti përgjigjet raketave bërthamore ruse
  • 2019-02-13

Prag lufte?! NATO do ti përgjigjet raketave bërthamore ruse

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg paralajmëroi të martën se aleanca ushtarake do t’i përgjigjet “shtimit të raketave ruse, por nuk do të instalojë raketa të tjera bërthamore në Evropë. Komentet vijnë pas shfuqizimit të traktatit për Forcat Bërthamore me

No Pic available
  • 2019-02-12

Rrethohet kryeministria? Zbardhen detaje nga skenari i PD për 16 shkurtin

Partia Demokratike së bashku me aleatët e saj opozitarë do të jetë të shtunën nën dritaren e kryeministrit Edi Rama, ku do të zhvillojë sipas saj një protestë mbarëkombëtare për rrëzimin e tij dhe ngritjen e një qeverie tranzitore që do çojë vendin në zgjedhje të parakohshme. N

Faik Konica: Si i erdhi fundi Shqipërisë së Zogut
  • 2019-02-11

Faik Konica: Si i erdhi fundi Shqipërisë së Zogut

Është interesante sesi Faik Konica përshkruan fundin e pushtetit të Ahmet Zogut. Në dorëshkrimet e tij të gjetura në arkivin e Vatrës, mënyra sesi ai e gjykon këtë periudhë është ndër më gjykimet realiste. Shqiponline po boton këndvështrimin e Konicës për këtë periudhë të hi

Luftë për të ndarë Turqinë? Shpërthen rrjeti pas hartës së Pompeo (FOTO)
  • 2019-02-07

Luftë për të ndarë Turqinë? Shpërthen rrjeti pas hartës së Pompeo (FOTO)

Mike Pompeo e ka parë veten në vështirësi të madhe teksa është kritikuar në rrjet nga turqit e irituar, pasi më parë Sekretari amerikan i Shtetit kishte postuar një GIF të një harte, që për shkaqe misterioze e tregonte shtetin e Turqisë të ndarë në dy pjesë. Pompeo donte të për

Seks me të mitura, akuza të reja kundër El Chapo Guzman
  • 2019-02-04

Seks me të mitura, akuza të reja kundër El Chapo Guzman

Dëshmitarë në çështjen kundër Joaquin “El Chapo” Guzman, u thanë autoriteteve se Zoti i drogës kishte marrëdhënie seksuale me vajzat e reja, që ai i quan “vitamina” që i japin atij “jetë”, sipas dokumenteve të gjykatës. Dëshmitari, një ish-sekreta

Denoncimi/ Djali i kryebashkiakut kërcënon me jetë një zyrtar socialist
  • 2019-02-03

Denoncimi/ Djali i kryebashkiakut kërcënon me jetë një zyrtar socialist

Sekretari për Mediat dhe Çështjet Sociale i PS-së në Vaun e Dejës, Agron Ceka nëpërmjet një denoncimi publik, ka akuzuar djalin e kryetarit të bashkisë, Zef Hila se e ka kërcënuar me jetë. Sipas Cekës, djali i kryebashkiakut Eduart Hila i ka shkuar në banesën e tij, mesditën e djes