Rezultate te kerkimit per termin: +Sekretarja

Total: 7374
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.442Z

Sekretarja amerikane e Shtetit Klinton në Laos

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton ndodhet në Laos për bisedime të nivelit të lartë mbir zhvillimet në rajon dhe përpjekjet për integrim në ASEAN. Kjo është vizita e parë në këtë vend komunist nga një sekret

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.163Z

Sekretarja Rice vizitë në Indi

Sekretarja amerikane e shtetit Condoleezza Rice ka arritur në New Dehli si pjesë e përpjekjeve të SHBA-ve për të ulur tensionet misid Indisë dhe Pakistanit. Raportet u tensionuan pas sulmeve terroriste në Mumbai ku u vranë më shumë se 180 persona. India tha se sulmues janë trajnuar dhe v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.590Z

Sekretarja e Shtetit Klinton pret Kryeministrin Berisha

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Clinton, priti sot në Departamentin e Shtetit Kryeministrin e Shqipërisë, Sali Berisha.  Dy personalitetet biseduan për një sërë çështjesh, përfshirë përgatitjet e Shqipërisë për t'u anëtarësuar në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.892Z

Obama me pak taksa se sekretarja e tij

Shtëpia e Bardhë ka kohë që shpjegon se reformimi i sistemit fiskal ka të bëjë me faktin që të pasurit duhet të paguajnë më shumë taksa se ata që kanë të ardhura nën mesatare. Por nga ana tjetër sekretarja e pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.005Z

Sekretarja Klinton Marredheniet SHBA-Pakistan ne moment kthese

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton tha se marredheniet mes Shteteve te Bashkuara dhe Pakistanit jane ne nje pike kthese. Zonja Klinton tha se Pakistani duhet te ndermarre hapa te vendosur per te luftuar terrorizmin. Sekretarja e Shtetit i beri komentet sot ne Islamabad gjate nje vizite t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:47.611Z

SHBA, dorëhiqet sekretarja e Sigurisë

Sekretarja amerikane e Sigurisë Kombëtare, Janet Napolitano do të japë dorëheqjen për të drejtuar Universitetin e Kalifornisë. Nuk është ende e qartë se kush do ta zëvendësojë atë në këtë post, i treti më i rëndësishmi në administratën amerikane me një mandat të gjerë që p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.240Z

SHBA,dorëhiqet sekretarja e shëndetësisë

Sekretarja amerikane e shëndetësisë, Kathleen Sebelius, ka dhënë dorëheqjen, pasi u konstatua problematika e ligjit për kujdesin shëndetësor të presidentit Barack Obama. Ligji, i cili nga mbështetësit e presidentit konsiderohet si një nga arritjet më të mëdha të brendshme, është k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama