Rezultate te kerkimit per termin: +Sekretarja

Total: 7374
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.852Z

Sekretarja Klinton viziton Kosoven

Autoritetet ne Kosove thone se kane bere te gjitha pergatitjet per te pritur sekretaren amerikane te shtetit Hillary Klinton. Rruget jane stolisur me flamuj amerikan te Kosoves si dhe me fotografi te medha te sekretares se shtetit. Policia thote se jane marre te gjitha masat per sigurine gjate kesaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.361Z

Sekretarja Klinton vazhdon turneun në Afrikë

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton, tha se udhëheqësit e Angolës u angazhuan për mbajtjen e zgjedhjeve presidenciale brënda një kohe të përshtatshme, siç u shpreh ajo.   Sekretarja Klinton i bëri këto komente pasi u takua sot me Presidentin e Angolës, Hose Edua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.414Z

Sekretarja Rice, tur në Europë

Sekretarja amerikane e shtetit, Condoleeza Rice do të zhvillojë javën e ardhshme një tur takimesh në Bruksel, Londër, Romë, Helsinki dhe Kopenhage. Lajmin e ka bërë të ditur Departamenti i Shtetit duke saktesuar se turi i saj do të zhvillohet nga 30 nëntori deri më 5 dhjetor. "Në Lond

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.035Z

DESHMIA/ Sekretarja nxjerr zbuluar gjyqtarin e akuzuar për ryshfet

Me një fjali të vetme, sekretarja Edlira Haxhi fundosi Rasim Dodën, ish-gjyqtarin e Sarandës, e cila tha para togave të zeza se, kishte parë shtetasin Hasan Bushi (kallëzuesin), se kishte hyrë 2-3 herë në zyrën e ish-gjyqtarit Doda. Kjo e fundit ishte thirrur në seancën e djeshme gjy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.697Z

Sekretarja Klinton viziton Irakun, premton mbështetje

Sekretarja e Shtetit Hillari Clinton ishte dje në Bagdad ku premtoi përkrahjen e Amerikës për Irakun ndërkohë që vendi po përballet me një rritje të dhunës sektare. Në një takim në formë diskutimi me rreth 150 qytetarë irakianë në ambasadën amerikane, zonja Klinton bëri thirrje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.769Z

Sekretarja amerikane e shtetit Klinton viziton Tiranën

Sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, do të vizitojë javën tjetër Shqipërinë në kuadër të një turi që do të zhvillojë në Ballkan.   Lajmi bëhet i ditur nga Departamenti Amerikan i Shtetit i cili thekson se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.719Z

Sekretarja e Shtetit Klinton, vizite historike ne Shqiperi

Per te paren here, Sekretarja e Shtetit ne SHBA, Hillary Clinton viziton sot Shqiperine. Zonja Clinton do te zbrese ne aeroportin e Rinasit rreth ores 10:30 te mengjesit, ne nje vizite qe do te zgjase pak me shume se tre ore. Sipas axhendes se percaktuar, takimin e pare zonja Clinton do ta zhvilloje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama