Rezultate te kerkimit per termin: +Senatit

Total: 4293
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.216Z

Sulm kibernetik Senatit Amerikan

 Hakerat kanë sulmuar faqen zyrtare të Senatit Amerikan, raportuan zyrtarët. Sipas tyre sulmi kibernetik nuk ka cenuar asnjë nga dosjet e senatit dhe gjithashtu nuk ka kompromentuar asnjë nga anëtarët. Së fundi Shtetet e Bashkuara deklaruan se së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:02.006Z

Kreu senatit polak viziton Durrësin

09/03/2005  Takim me prefekten dhe kryebashkiakun DURRËS - Një delegacion i senatit polak ka vizituar dje qytetin bregdetar të Durrësit. Delegacioni është kryesuar nga kryetari i senatit, Longin Pastuscak dhe katër senatorë. Kreu i senatit polak, i cili ka ardhur në Shqipëri me f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.450Z

Obama i paraqet Senatit marrëveshjen bërthamore

Presidenti amerikan Barack Obama i ka dorëzuar Senatit marrëveshjen me Rusinë për çarmatimin nuklear dhe kufizimin e arsenaleve aktuale bërthamore. Për ratifikimin e marrëveshjes së nënshkruar prej presidentit amerikan dhe atij rus, nevojiten 67 nga 100 votat e Senatit. Kjo do të thot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.321Z

Hakerët depërtuan në sistemin e Senatit

Nga Express më 14 qershor 2011 në ora 18:30 Zyrtarët kanë konfirmuar se faqja e Senatit të Shteteve të Bashkuara në Internet, është sulmuar nga hakerët. Një person përgjegjës për sigurinë e Kongresit të Shteteve të Bashkuara, tha se ka pasur ndërhyrje në serverin e uebsajtit s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.018Z

Republikanët, gati të marrin kontrollin e Senatit

Kongresi amerikan filloi dje punën, pas zgjedhjeve të javës së kaluar, ku republikanët morën kontrollin e Senatit dhe zgjeruan shumicën në Dhomën e Përfaqësuesve. Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Michael Bowman njofton nga Senati ku shumë nga kundërshtarët më të ashpër të Pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.140Z

Kreu i senatit holandez vizite ne Tirane

Kryetari i Senatit te Parlamentit holandez Rene van der Linden i cili ka mberritur qe diten e djeshme per nje vizite tre ditore ne Tirane do te takohet paraditen e sotme me kryetaren e Kuvendit Jozefina Topalli. Gjithashtu kryetari i senatit holandez Van der Linden do te zhvilloje takime me pres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.236Z

Kryetari i Senatit kanadez, vizitë dyditore në Tiranë

Kryetari i Senatit të Kanadasë, Noel Kinsella, do të nisë sot një vizitë dyditore në vendin tonë, me ftesë të Kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli. Kjo vizitë konsiderohet shumë e rëndësishme, duke pasur parasysh jo vetëm partneritetin në NATO, por edhe faktin se Kanadaja është

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama