Rezultate te kerkimit per termin: +Senatit

Total: 4293
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.018Z

Republikanët, gati të marrin kontrollin e Senatit

Kongresi amerikan filloi dje punën, pas zgjedhjeve të javës së kaluar, ku republikanët morën kontrollin e Senatit dhe zgjeruan shumicën në Dhomën e Përfaqësuesve. Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Michael Bowman njofton nga Senati ku shumë nga kundërshtarët më të ashpër të Pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.140Z

Kreu i senatit holandez vizite ne Tirane

Kryetari i Senatit te Parlamentit holandez Rene van der Linden i cili ka mberritur qe diten e djeshme per nje vizite tre ditore ne Tirane do te takohet paraditen e sotme me kryetaren e Kuvendit Jozefina Topalli. Gjithashtu kryetari i senatit holandez Van der Linden do te zhvilloje takime me pres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.236Z

Kryetari i Senatit kanadez, vizitë dyditore në Tiranë

Kryetari i Senatit të Kanadasë, Noel Kinsella, do të nisë sot një vizitë dyditore në vendin tonë, me ftesë të Kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli. Kjo vizitë konsiderohet shumë e rëndësishme, duke pasur parasysh jo vetëm partneritetin në NATO, por edhe faktin se Kanadaja është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.569Z

Meta takon kreun e senatit italian

brbrGjate vizites ne Rome Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka takuar presidentin e senatit italian Pietro Grasso me te cilin bisedoi rreth forcimit te bashkepunimit mes dy vendeve Gjate takimit Meta vleresoi rolin aktiv te Italise ne rajon dhe vecanerisht marredheniet e forta me Serbine duke theksuar s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.367Z

Kreu i Senatit cek, Sobotka, sot në Tiranë

Kryetari i Senatit të Parlamentit të Çekisë, Premysl Sobotka ndodhet sot në Tiranë për një vizitë zyrtare. Ai do të zhvillojë takime me kryetaren e Parlamentit Jozefina Topalli, Kryeministrin Sali Berisha, dhe Presidentin Sali Berisha. TIRANE- Kryetari i Senatit të Parlamentit të &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.910Z

"Dora" e Berluskonit, ne krye te Senatit

Renato Schifani, nje nga bashkepunetoret me besnike te Silvio Berluskonit, u zgjodh dje kryetar i Senatit italian, personaliteti i dyte ne hierarkine e Shtetit pas Presidentit te Republikes. Schifani u zgjodh me 178 vota, ndersa shumica e kerkuar eshte 162 vota, njoftoi senatori i perjetshem, Giulio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.210Z

SHBA, piratët sulmojnë faqen e Senatit

Një grup piratësh informatikë i identifikuar si “Luzl Security” ka deklaruar se ka arritur të depërtojë në faqen e internetit të Senatit amerikan. Piratët kanë publikuar në ueb sajtin e tyre një listë të gjatë me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama