Rezultate te kerkimit per termin: +Senatit

Total: 4293
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.910Z

"Dora" e Berluskonit, ne krye te Senatit

Renato Schifani, nje nga bashkepunetoret me besnike te Silvio Berluskonit, u zgjodh dje kryetar i Senatit italian, personaliteti i dyte ne hierarkine e Shtetit pas Presidentit te Republikes. Schifani u zgjodh me 178 vota, ndersa shumica e kerkuar eshte 162 vota, njoftoi senatori i perjetshem, Giulio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.210Z

SHBA, piratët sulmojnë faqen e Senatit

Një grup piratësh informatikë i identifikuar si “Luzl Security” ka deklaruar se ka arritur të depërtojë në faqen e internetit të Senatit amerikan. Piratët kanë publikuar në ueb sajtin e tyre një listë të gjatë me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.213Z

SHBA piratet sulmojne faqen e Senatit

Një grup piratësh informatikë i identifikuar si “Luzl Security” ka deklaruar se ka arritur të depërtojë në faqen e internetit të Senatit amerikan. Piratët kanë publikuar në ueb sajtin e tyre një listë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.626Z

Kreu i Senatit çek flet shqip në Kuvend

Kryetari i senatit të Çekisë, ka folur para deputetëve shqiptarë në gjuhën shqipe, duke u premtuar mbështetje të vendit të Bashkimit Evropian ndaj Shqipërisë. Kreu i Senatit çek, Subotka, bëri thirrje për intensifikimin e reformave dhe të forcimit të shtetit ligjor. Ndërkaq në tak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.110Z

Kreu i Senatit cek, Sobotka, të hënën në Tiranë

Kryetari i Senatit të Parlamentit të Çekisë, Premysl Sobotka viziton të hënën Shqipërinë. Ai do të zhvillojë takime me kryetaren e Parlamentit Jozefina Topalli, Kryeministrin Sali Berisha, dhe Presidentin Sali Berisha. TIRANE- Kryetari i Senatit të Parlamentit të Çekisë, Pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.733Z

Presidenti i Senatit italian, takime në Tiranë

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti në një takim Presidentin e Senatit italian Pietro Grasso. Gjatë këtij takimi, Meta theksoi se kjo vizitë rikonfirmon edhe njëherë vëmendjen që Italia i kushton marrëdhënieve me Shqipërinë. Ne kemi rënë dakord për të intensifikuar më tej shkëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.216Z

Raporti sekret i Senatit dëshmon abuzimet e CIA-s

SHBA Torturat ndaj të burgosurve si teknikë hetimore nxorën realisht shumë pak informacion të vlefshëm Shërbimi Qendror i Inteligjencës, CIA e SHBA-së, në mënyrë të përsëritur gënjeu qeverinë mbi ashpërsinë dhe efikasitetin e metodave të veta hetimore, bëri të ditur gazeta amer

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama