Rezultate te kerkimit per termin: +Serbia

Meta: total 1000 / total_found 33125 / time 0.015 / keyword[0] serbia / docs[0] 33125 / hits[0] 61434 /
TRIALOGU!
  • 2019-03-13

TRIALOGU!

Nga Fadil LEPAJA Në fillim ishte monologu. Ne flisnim vetë me vete, mbanim debate për paqe, liri  dhe pavarësi, për marrëveshje me serbët, por serbët nuk na dëgjonin nga zhurma që asokohe po e prodhonin. Një milion serb në Gazimestan dhe diçka më pak në Ushqe në Beograd, e kishin b

TAKSA, KORPORATAT DHE PLAZMA KEKS
  • 2019-03-07

TAKSA, KORPORATAT DHE PLAZMA KEKS

Nga Fadil LEPAJA Korporatat janë fenomen global. Disa të dhëna të vitit të kaluar na bëjmë, të shohim edhe zyrtarët e lartë politik, si shërbyes të drejtpërdrejtë apo indirekt, të këtyre interesave. Madje, për dallim të zyrtarëve të lartë të vendeve të fuqishme, zyrtarët e ve

Berisha tregon kush e solli gazin lotsjellës nga Serbia!
  • 2019-03-01

Berisha tregon kush e solli gazin lotsjellës nga Serbia!

Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar në “360 Gradë”, tha se gazi i lëshuar mbi protestuesit përdoret për grupet terroriste. “E ka sjellë banda e Gjolekë Malajt, një nga banditët e ’97-s. Ai ka bërë importin e gazit dhe ato janë gazra të sjella nga një grua. Dhe

Shqipëria, mes vendeve më të korruptuara në botë
  • 2019-03-01

Shqipëria, mes vendeve më të korruptuara në botë

Shqipëria renditet e 71-a nga 126 shtete, në Indeksin e Sundimit të Ligjit 2018-2019, të publikuar nga World Justice Project, një institut kërkimor ndërkombëtar me qendër në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Shqipëria merr 0.51 pikë, e pandryshuar në raport me një vit më parë (zero

No Pic available
  • 2019-02-27

Gati ligji i ri, do zbulohen emrat e pronarëve të kompanive offshore në Shqipëri

Ministria e Financave po punon për hartimin e një ligji të ri, që synon të krijojë një regjistër  i cili do të zbardhë emrat e pronarëve përfitues të kompanive të regjistruara në parajsat fiskale (offshore) me aktivitet në Shqipëri, në linjë dhe me rekomandimet e raportit të fu

RULETA RUSE NË LAS VEGAS
  • 2019-02-27

RULETA RUSE NË LAS VEGAS

Nga Fadil LEPAJA Paramendojeni sikur në Las Vegas, të ri-konceptohej hazardi. Kush ka shumë para, apo shumë fuqi politike, nuk luan më me para, por me kokë. E hedh kokën e tij politike në tavolinë. Jep ide për këmbim territoresh, apo vendosë taksën krejt njësoj nga këndvështrimi i lo

Top Story zbulon sesi Fondi i Kujdesit Shëndetësor, favorizon një depo farmaceutike
  • 2019-02-27

Top Story zbulon sesi Fondi i Kujdesit Shëndetësor, favorizon një depo farmaceutike

Top Story u ndal te hilet që bëhen me listën e barnave të rimbursuar. Po ndalemi në grupin e anti-koagulantëve, barna që përdoren për mpiksjen e gjakut. Nëse në listën e rimbursimit janë dy medikamente, me kushtëzimet që bën fondi favorizon njërin prej tyre. Me barin A në listën