Rezultate te kerkimit per termin: +Serbia

Meta: total 1000 / total_found 33125 / time 0.014 / keyword[0] serbia / docs[0] 33125 / hits[0] 61434 /
Rama: Është koha të vëmë 100 % tarifa në veri të Kosovës dhe 0 % në jug të saj
  • 2018-11-26

Rama: Është koha të vëmë 100 % tarifa në veri të Kosovës dhe 0 % në jug të saj

Kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së dy qeverive Shqipëri-Kosovë, që po mbahet në Pejë, ka deklaruar se qasja e Bashkimit Europian për njohjen e  Kosovës është zhgënjyese. Ai foli dhe për taksën e vendosur 100% të produkteve serbe, teksa tha se kjo është një nismë politike. D

Rama, akuza Serbisë: Mjaft me thika pas shpine! BE sillet me dy fytyra
  • 2018-11-26

Rama, akuza Serbisë: Mjaft me thika pas shpine! BE sillet me dy fytyra

Në konferencën e përbashkët me homologun kosovar Ramush Haradinaj, kryeministri Edi Rama ka deklaruar se është koha që nuk mund të vazhdohet historia e një dialogu të ngurtë dhe jo reciprociteti mes Kosovës dhe Serbisë. Rama ka përdorur një gju direkte, duke thënë se është koha q

Rama në Pejë: Jo tarifa mes shqiptarëve, 100% me Serbinë
  • 2018-11-26

Rama në Pejë: Jo tarifa mes shqiptarëve, 100% me Serbinë

Kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së dy qeverive Shqipëri-Kosovë, që po mbahet në Pejë, ka deklaruar se qasja e Bashkimit Europian për njohjen e  Kosovës është zhgënjyese. Ai foli dhe për taksën e vendosur 100% të produkteve serbe, teksa tha se kjo është një nismë politike. D

Kosova, me pikë tranziti në portin e Durrësit nga 1 janari
  • 2018-11-26

Kosova, me pikë tranziti në portin e Durrësit nga 1 janari

Kryeministri Rama njoftoi se duke filluar nga 1 janari i vitit të ardhshëm, Kosova do të ketë pikën e vet të tranzitit në portin e Durrësit. Deklaratën Rama e bëri gjatë mbledhjes së përbashkët të dy qeverive në Pejë. Rama: “Duhet të shkojmë drejt bashkimit doganor, tranzit

INTERPOLI DHE FUTBOLLI
  • 2018-11-22

INTERPOLI DHE FUTBOLLI

Nga Fadil LEPAJA Kiribati and Vanuatu, janë dy vende të vogla, diku në paqësorë, të cilat u pranuan këto ditë në INTERPOL, ndërkohë që Kosova nuk arriti të mbledhë numrin e mjaftueshëm të votave, për të qenë anëtare e kësaj organizate ndërkombëtare të policisë. Kështu, kët

No Pic available
  • 2018-11-21

Blindohet Tirana, ushtria shqiptare tregon forcën (FOTO)

Teksa vendet e rajonit si Serbia dhe Greqia janë kujdesur të tregojnë forcën e tyre ushtarake, duke organizuar madje edhe stërvitje me qindra trupa dhe artileri të rëndë në kufij, duket se edhe ushtria shqiptare ka vendosur të shfaqë potencialin e saj. Kështu, në ambientet e jashtme dhe

UEFA përcakton vazot e Euro 2020, Shqipëria mund të sfidojë Kosovën
  • 2018-11-21

UEFA përcakton vazot e Euro 2020, Shqipëria mund të sfidojë Kosovën

UEFA ka përcaktuar sot vazot për shortin e eleminatoreve të Europianit 2020 që do të luhet në dimër dhe do të nisë më datë 2 dhjetor. Rezultatet zhgënjyese në Ligën e Kombeeve kanë bërë që kombëtarja kuqezi të jetë pjesë e vazos së 4-ët, duke humbur disi terren në krahasim m