Rezultate te kerkimit per termin: +Serbia

Meta: total 1000 / total_found 33125 / time 0.014 / keyword[0] serbia / docs[0] 33125 / hits[0] 61434 /
Top Story/ Barnat e rimbursuara, pjesa më e madhe vijnë nga Serbia dhe Turqia
  • 2019-02-27

Top Story/ Barnat e rimbursuara, pjesa më e madhe vijnë nga Serbia dhe Turqia

Serbia gjithashtu është një nga vendet e Ballkanit, të cilat po përfitojnë gjithnjë e më shumë treg për shitjen e medikamenteve të tyre. Vitet e fundit kanë hyrë goxha produkte nga vendet e ballkanit. P.sh hipolipi është për yndyrat është serb si medikament. Mund të përmend cor

Eksperti gjerman për Ballkanin, apel qeverisë dhe opozitës
  • 2019-02-26

Eksperti gjerman për Ballkanin, apel qeverisë dhe opozitës

Eksperti i Fondacionit Konrad Adenauer për Ballkanin Perëndimor, Florian Feyerabend, në intervistë ekskluzive për DW, flet per situaten ne vend, per detyren e opozites dhe ate qe duhet te deshmoje Qeveria, duke pranuar se te dyja kane pergjegjesi per te ardhmen e vendit. Deutsche Welle: Zoti F

A janë pagat e larta në Shqipëri?
  • 2019-02-25

A janë pagat e larta në Shqipëri?

Produktiviteti i punës në Shqipëri llogaritet sa një e treta e mesatares së rajonit dhe një e pesta e vendeve më të zhvilluara të BE. Produktiviteti i punës mat sasinë e të mirave dhe shërbimeve të prodhuara për një orë pune. Produktiviteti i matur nga Banka Evropiane për Rindërt

Botërori 2030, Amerika e Jugut sfidon Europën
  • 2019-02-15

Botërori 2030, Amerika e Jugut sfidon Europën

Për herë të parë në historinë e botërorëve të futbollit, një turne i përmasave të tilla mund të organizohet në 4 shtete të ndryshme. Kili iu bashkua kandidaturave të Argjentinës, Uruguait dhe Paraguait për të pritur evenimentin më të rëndësishëm të kombëtareve për edicioni

Kush i mbush burgjet shqiptare? Vrasësit dhe përdhunuesit lihen të lirë
  • 2019-02-13

Kush i mbush burgjet shqiptare? Vrasësit dhe përdhunuesit lihen të lirë

Shqipëria është një vend ku lajmet nga kronika nuk mungojnë thuajse asnjë ditë, me burrin që vret gruan, të mitur që abuzohen seksualisht, vjedhje, kultivim narkotikësh apo trafikim i paligjshëm i tyre. Jo më kot, burgjet në Shqipëri janë të mbushura plot. Sipas World Prison Brief

No Pic available
  • 2019-02-08

NJË KAPITULL I RI PËR NJË MAQEDONI TË RE TË VERIUT

Maqedonia e ardhshme e Veriut dhe NATO nënshkruan një pakt “historik” që hap portën për anëtarësim të plotë në aleancë. Mund të jetë fillimi i një historie suksesi në Ballkanin Perëndimor, komenton Boris Georgievski. Republika e Maqedonisë ka 26 vjet që e pret këtë di

Vajzat e fuqishme të Ballkanit pushtojnë kryeministrinë
  • 2019-02-07

Vajzat e fuqishme të Ballkanit pushtojnë kryeministrinë

Mallkue qoftë patriarkati ynë. Kjo shprehje lexohet në pankartën që mban në dorë një vajzë adoleshente nga Kosova në foton e realizuar Esterina Nora. Në Ballkan ndryshe nga shumë vende të tjera femrave u është dashur më shumë të përballen me patriarkatin. Një grup artistesh nga S