Rezultate te kerkimit per termin: +Serbia

Meta: total 1000 / total_found 33125 / time 0.014 / keyword[0] serbia / docs[0] 33125 / hits[0] 61434 /
Të ndalim shpopullimin e Ballkanit, Meta nga SHBA jep formulën e zgjidhjes
  • 2019-02-06

Të ndalim shpopullimin e Ballkanit, Meta nga SHBA jep formulën e zgjidhjes

Vizitën në SHBA-, Presidenti Ilir Meta e ka vzahduar sot me pjesëmarrjen në një takim të forumit Transatlantic Leadership Network, të organizuar në Kongresin Amerikan. Duke qenë se tema e takimit lidhej me sfidat e Ballkanit perëndimor për tu anëtarësuar në BE, Meta e ka lidhur këtë

Meta: Në Ballkan të ketë vetëm ndryshim kufiri evropian
  • 2019-02-05

Meta: Në Ballkan të ketë vetëm ndryshim kufiri evropian

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir META, ishte i ftuar nderi në Senatin amerikan nga Kryetari i Komisionit të Mbrojtjes, Senatori Jim Inhofe, për të mbajtur fjalën në forumin me temë: Sfidat e Rajonit të Europës Juglindore dhe përballja me ndërhyrjen nga Rusia. Kreu i shtetit

No Pic available
  • 2019-02-02

Nëse formohet Shqipëria e madhe, Serbia anekson veriun e Kosovës

Çfarëdo hapi i Kosovës drejt bashkimit me Shqipërinë, të cilin e ajo e mendon si zgjidhje të vetme për statusin e saj, do ta detyronte Serbinë ta aneksonte veriun Kosovës. Kjo do ta hapte çështjen e kufijve të Serbisë, do ta radikalizonte politikën brenda vendit dhe do të reflektohe

Rezultatet, TI: I gjithë Ballkani dështon në luftën ndaj korrupsionit
  • 2019-01-29

Rezultatet, TI: I gjithë Ballkani dështon në luftën ndaj korrupsionit

Raporti i organizatës, Transparency International, mbi shkallën e korrupsionit në botë, e ka radhitur Shqipërinë në vendin e 99-të, ndryshe nga një vit më parë kur ajo ishte radhitur e 91-ta. Raporti që përfshinë 180 vende të botës përdorë një shkallë prej zero pikësh deri në 1

A ndikon emigrimi dhe zhvendosja në shëndetin tonë?
  • 2019-01-29

A ndikon emigrimi dhe zhvendosja në shëndetin tonë?

OBSH mblodhi të dhënat për të krijuar një ide të përgjithshme mbi gjendjen e shëndetit të refugjatëve dhe migrantëve dhe sistemit të shëndetësisë në 53 vende të rajonit të Europës, ku jetojnë 920 milionë banorë. Përqindja e migrantëve të huaj është e ndryshme nga poshtë 2

TAKSA E KOSOVËS, HAKMARRJE KUNDËR SERBISË!
  • 2019-01-28

TAKSA E KOSOVËS, HAKMARRJE KUNDËR SERBISË!

Nga Spartak NGJELA Ramush Haradinaj, kryeministri i Kosovës duhet të respektojë historinë në funksion të dinjitetetit shqiptar. Taksa vendosur Serbisë është zgjidhje për lartësimin shqiptar, dhe hakmarrje kundër një pushtuesi kriminal siç është Serbia. Askush nuk ka të drejtë që t

No Pic available
  • 2019-01-26

Haradinaj përgëzon certifikimin ndërkombëtar të KOSTT-it

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes ” target=”_blank”>një postimi në Facebook, ka përgëzuar Operatorin e Sistemit të Transmisionit dhe Tregut të Energjisë në Kosovë (KOSTT), për certifikim nga Komuniteti Rregullativ i Energjisë (ECRB), me të cilën KOS