Rezultate te kerkimit per termin: +Serbia

Meta: total 1000 / total_found 33125 / time 0.014 / keyword[0] serbia / docs[0] 33125 / hits[0] 61434 /
Dorëzimi i çelësave të MEPJ te Gent Cakaj, shpërthen ashpër Vetëvendosje
  • 2019-01-23

Dorëzimi i çelësave të MEPJ te Gent Cakaj, shpërthen ashpër Vetëvendosje

Pa mbushur ende 24 orë nga betimi në Presidencë si ministër i Jashtëm, Edi Rama i hodhi sërish benzinë zjarrit të debatit me Kreun e Shtetit, Ilir Meta, me ngërçin që besohej se u zgjidh pasi kryeministri pranoi të merrte drejtimin e diplomacisë shqiptare pas refuzimit të dekretit për

Nga Konferenca e Paqes, ku u ndalua copëtimi i Shqipërisë
  • 2019-01-21

Nga Konferenca e Paqes, ku u ndalua copëtimi i Shqipërisë

Nga Bajram PEÇI PARIS-18 JANAR 1919 Data e sipërshënuar shënon për fatet e kombit shqiptar një moment historik. 100 vjet më parë lëmshi i çështjeve të paqëndrueshme për çështjen e kombit shqiptar ishte tragjik. Më 1913, ambasadorët në Londër i dhanë një zgjidhje të palogjikshm

Meta viziton Malin e Zi, Podgorica valëvit flamujt shqiptarë (Foto)
  • 2019-01-20

Meta viziton Malin e Zi, Podgorica valëvit flamujt shqiptarë (Foto)

Me ftesë të homologut malazez Milo Gjukanoviç, Presidenti i Republikës Ilir Meta nis nesër një vizitë dy ditore zyrtare në Mal të Zi. Ashtu siç duket edhe nga fotot, por edhe nga raportimet e shtypit lokal, rrugët e kryeqytetit Podgorica janë mbushur si asnjëherë më parë me ngjyrat k

Ja si po pastrohen paratë në Shqipëri, nëpërmjet koncesioneve dhe ndërtimit
  • 2019-01-19

Ja si po pastrohen paratë në Shqipëri, nëpërmjet koncesioneve dhe ndërtimit

Rritja ekonomike ne vitin 2019 do të jetë më e ulët. Mungesa e investimeve të mëdha dhe e një klime të përshtatshme për rritjen e investimeve të brendshme dhe thithjen e investimeve të huaja do të ndikojnë në uljen e rritjes ekonomike në nivelin 3.7% në vitin 2019, tha Sherefedin Sh

CILAT JANË MESAZHET POLITIKE TË PUTINIT NË BEOGRAD?
  • 2019-01-18

CILAT JANË MESAZHET POLITIKE TË PUTINIT NË BEOGRAD?

Nga Enver BYTYÇI Më 16 tetor të vitit 2014 Vladimir Putin vizitoi për herë të fundit Beogradin, ndërkohë që në muret e kryeqytetit serb shkruheshin aso kohe bilbordet me logon: Vladimmir, shpëtojë Serbinë! Vizita e sotme e tij eshtë e dyta në këtë pesëvjeçar, ndërsa serbët e kon

Ikja e trurit, të rinjtë sduan të kthehen. Ja sa shqiptarë studiojnë jashtë
  • 2019-01-17

Ikja e trurit, të rinjtë sduan të kthehen. Ja sa shqiptarë studiojnë jashtë

Një nga problemet kryesore me të cilat do të përballet Shqipëria në vitet në vijim pritet të jetë mungesa e trurit dhe jo atij fizik, por profesionistëve të shkolluar dhe integruar në tregun e punës në vend. Një studim i fundit, i realizuar nga Qendra për Studime Ekonomike dhe Social

RUSIA KËRKON TI JAPË SERBISË MITROVICËN!
  • 2019-01-14

RUSIA KËRKON TI JAPË SERBISË MITROVICËN!

Nga Spartak NGJELA Rusia kërkon t’i japë Serbisë Mitrovicën, në mënyrë që vetë të  investojë atje përpara sesa Serbia të hyjë në Bashkimin Europian. Rusia  dhe Serbia e pushtuan në vitin 1913 Kosovën për Mitrovicën. Dy kanë qenë  pikësynimet ruso-serbe të vitit 1912-1

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama