Rezultate te kerkimit per termin: +Serbia

Meta: total 1000 / total_found 33125 / time 0.014 / keyword[0] serbia / docs[0] 33125 / hits[0] 61434 /
Eksperienca serbe e Elmir Asanit bind Skënderbeun në dy ditë
  • 2019-01-13

Eksperienca serbe e Elmir Asanit bind Skënderbeun në dy ditë

Elmir Asani prej ditës së sotme është zyrtarisht futbollist i Skënderbeut. Asani u bashkua ditën e djeshme me ekipin në Tropikal Resort, ku është prezantuar me grupin dhe stafin teknik. Mesfushori u aktivizua në miqësoren ndaj Bylisit, ku zhvilloi një paraqitje mjaft pozitive si dhe shë

No Pic available
  • 2019-01-13

KUFIRI KOSOVË-SHQIPËRI, BASHKIM APO LEHTËSIM I PROCEDURAVE?

Njohësit e çështjeve të Ballkanit thonë se moszgjidhja e problemit të Kosovës e Serbisë ka filluar të japë efektet e para të dështimit të iniciativave rajonale. Kosova e Shqipëria synojnë që të heqin barrierat kufitare. Kosova dhe Shqipëria synojnë ta heqin kufirin ndërmjet dy ve

No Pic available
  • 2019-01-13

KOSOVË-SHQIPËRI, BASHKIM APO LEHTËSIM I PROCEDURAVE?

Njohësit e çështjeve të Ballkanit thonë se moszgjidhja e problemit të Kosovës e Serbisë ka filluar të japë efektet e para të dështimit të iniciativave rajonale. Kosova e Shqipëria synojnë që të heqin barrierat kufitare. Kosova dhe Shqipëria synojnë ta heqin kufirin ndërmjet dy ve

NJË MARRËVESHJE ME HARTA QË NUK SJELL PAQE
  • 2019-01-12

NJË MARRËVESHJE ME HARTA QË NUK SJELL PAQE

Nga: Veton Surroi Lehtësia e padurueshme e vizatimit të hartës së re mes shqiptarëve dhe serbëve. 1.Kur më pyesin, gjithnjë e më shpesh, njerëz të njohur e të panjohur, gazetarë e diplomatë, dashamirë a jo të Kosovës se çka të re me negociatat mes Kosovës dhe Serbisë, përgjigjj

Policia e Shtetit hap dyert për studentët me mesatare mbi 8
  • 2019-01-12

Policia e Shtetit hap dyert për studentët me mesatare mbi 8

Më shumë se 100 studentë, që kanë mbaruar me rezultate të larta, do të kenë mundësi të bëhen pjesë e Policisë së Shtetit, në disa sektorë ku mungojnë specialistët. Me hyrjen në fuqi të ndryshimeve ligjore, pas pak ditësh në Akademinë e Sigurisë do të kenë mundësi të apli

Të gjithë në Tiranë, gati një e treta e popullsisë urbane jeton në kryeqytet
  • 2019-01-08

Të gjithë në Tiranë, gati një e treta e popullsisë urbane jeton në kryeqytet

Rreth 27% e popullsisë urbane në Shqipëri është e përqendruar në qytetin më të madh të vendit, Tiranën. Portali i të dhënave Our World in Data ka publikuar hartën sipas përqindjes së popullsisë urbane të përqendruar në qytetin më të madh të një shteti apo rajoni. Ndër vende

Gjermanët, më të lumturit që paguajnë taksa për infrastrukturën
  • 2019-01-04

Gjermanët, më të lumturit që paguajnë taksa për infrastrukturën

Në Gjermani besojnë se qytetarët janë më të lumtur të paguajnë taksa për shpenzime publike se njerëzit në vendet e tjera. Në këtë përfundim arrin një studim i mbështetur nga Kombet e Bashkuara. Ky lajm bëhet i ditur në një kohë kur ligjvënësit gjermanë i bëjnë thirrje qever