Rezultate te kerkimit per termin: +Serbia

Meta: total 1000 / total_found 33125 / time 0.014 / keyword[0] serbia / docs[0] 33125 / hits[0] 61434 /
Tarifat, Serbia provokon Ramën: Rishiko njohjen e pavarësisë së Kosovës!
  • 2018-12-21

Tarifat, Serbia provokon Ramën: Rishiko njohjen e pavarësisë së Kosovës!

Serbia i kërkon Shqipërisë të rishikojë qëndrimin e saj ndaj Pavarësisë së Kosovës. Vet kryeministrja serbe i ka dërguar dy letra homologut shqiptar, Edi Rama, ku i kërkon që të përdorë atë që ajo e quan ndikimin e tij në Prishtinë, në mënyrë që Kosova të zbatojë marrëvesh

DY LETRA PËR KOSOVËN
  • 2018-12-20

DY LETRA PËR KOSOVËN

Nga Fadil LEPAJA Kosovës i kanë ardhë dy letra. Dikur letrat ishin mënyra kryesore e komunikimit, në largësi. Qytetarët, apo më mirë me thanë populli, se qytetarë nuk kishte asokohe, shumica ishin analfabet. Prandaj, askush nuk u shkruante letër njerëzve të thjesht, përpos kur shteti

No Pic available
  • 2018-12-19

PARIS, BUDAPEST, TIRANË: PO PROTESTON GJYSMA E EUROPËS?

Në Hungari njerëzit dalin në rrugë kundër një ligji, në Shqipëri kundër tarifave të larta studentore, në Serbi kundër dhunës së shtetit. Në Gjermani ka pasur protesta të para të jelekëve të verdhë. Quo Vadis Europë? Nëse sheh vetëm fotot, mund të mendosh, se deti i dritave

Berisha për Der Standard: Thaçi-Rama po valëvisin flamurin e Serbisë së Madhe
  • 2018-12-19

Berisha për Der Standard: Thaçi-Rama po valëvisin flamurin e Serbisë së Madhe

Ideja e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi për ndarjen e Kosovës është kundërshtuar sërish nga ish-kryeministri shqiptar Sali Berisha. Në një intervistë për prestigjiozen austriake Der Standard, Berisha ka thënë se Thaçi duke përkrahur këtë ide, po valëvit flamurin e Serbisë s

A BURGOSET (PA)FAJËSIA ?
  • 2018-12-13

A BURGOSET (PA)FAJËSIA ?

Nga Fadil LEPAJA Komandantët kanë ulur kokën, dhe me bindje se sërish po sakrifikohen për Kosovën, kanë pranuar ftesat për në Hagë. Kokat e tyre, politike dhe ekonomike,  po i shërbehen në sini të artë, lobit serb në Evropë. Pas kësaj, sipas politikës evropiane, pritet bashkëpuni

Eurostat: Veriu shqiptar më i varfëri në Europë
  • 2018-12-10

Eurostat: Veriu shqiptar më i varfëri në Europë

Të ardhurat e banorëve të Veriut të Shqipërisë janë vetëm sa 24% e mesatares së shteteve të Bashkimit Europian (BE), duke e renditur atë në rajonin më të varfër të Europës. Shifrat janë bërë të ditura së fundmi nga Eurostat në një raport për prodhimin e brendshëm bruto në

Kandidati shqiptar për Çmimin Letrar Balkanika 2017
  • 2018-12-10

Kandidati shqiptar për Çmimin Letrar Balkanika 2017

Shkrimtari shqiptar, Ridvan Dibra, autor i mbi njëzet librave në prozë, poezi, eseistikë e studime letrare, si një prej zërave më të rëndësishëm e novatorë të letërsisë shqipe pas viteve 90, do të përfaqësojë këtë vit letërsinë shqipe në një nga ngjarjet më të rëndësishm

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama