Rezultate te kerkimit per termin: +Serbia

Meta: total 1000 / total_found 33125 / time 0.014 / keyword[0] serbia / docs[0] 33125 / hits[0] 61434 /
Shqipëria merr kryesimin e OSBE-së për vitin 2020
  • 2018-12-06

Shqipëria merr kryesimin e OSBE-së për vitin 2020

Kryesimin e OSBE-së për vitin 2020 do ta ketë Shqipëria. Dritën jeshile për këtë sfidë Shqipëria e ka marrë ditën e sotme, pas disa vitesh që kandidon për të marrë këtë kryesim. Nga data 1 janar e vitit 2019, vendi ynë bëhet pjesë e Trojkës. Lajmi bëhet i ditur në faqen e Twi

MOS E VRISNI LAJMËTARIN
  • 2018-12-06

MOS E VRISNI LAJMËTARIN

Nga Fadil LEPAJA Dominimi gati 400 vjeçar i perëndimit, në botë, po i afrohet fundit. Pikërisht për shkak të përpjekjes së perëndimit që të ruaj këtë dominim, kemi ardhur në këtë gjendje jo stabiliteti në botë. BE e ka kaluar kulmin e zhvillimit të vet dhe tash ndodhet në krizë

MISIONI I PAMUNDUR I JOHANNES HAHN NË KOSOVË
  • 2018-12-05

MISIONI I PAMUNDUR I JOHANNES HAHN NË KOSOVË

Nga Enver BYTYÇI I pari i Kosovës, Hashim Thaçi, thirri në ndihmë Johannes Hahn përmes Mogherinit, me qëllim që ta mposhtë kundërshtarin dhe rivalin e tij, kryeministrin Haradinaj. Hahn nisi rrugëtimin e tij fillimisht direkt në Prishtinë e më pas u kthye pak nga rruga për të takuar

No Pic available
  • 2018-12-05

Debati për Lahutën, Ministria: Nuk jemi shprehur

Ministria e Kulturës përmes një deklarate për shtyp hedh poshtë zëra e bëra publik, sipas të cilëve UNESCO është shprehur se lahuta nuk është shqiptare por serbe. Asnjë vendim nuk është marrë dhe në asnjë rast Komiteti Ndërqeveritar për Ruajtjen e Pasurisë Jomateriale të UNESC

No Pic available
  • 2018-12-04

Taksa e Kosovës ndaj Serbisë, Rama: Është një klithëm që

Komisioneri Hahn ka të drejtë! Taksa100% mbi produktet e Serbisë&Bosnje-Hercegovinës është obstruktive, po çfarë ka fituar deri më tash Kosova me qasjen e saj konstruktive? Hiç % të asaj që ka merituar! E pra, ajo nuk është një taksë që duhet gjykuar, po një klithëm që duhet

Negociatat me BE, Rama: Në qershor na jepni atë që meritonim këtë vit!
  • 2018-12-04

Negociatat me BE, Rama: Në qershor na jepni atë që meritonim këtë vit!

Pasi mori pjesë ne Samitin e Kryeministrave të Iniciativës së Europës Qendrore, që u mbajt në Zagreb, kryeministri Edi Rama në mbrëmje pati edhe një takim me homologun e tij korat Andrej Plenkoviç. Në një deklaratë të përbashkët për mediat, dy liderët folën për çështjen e inte

Euro 2020, Shqipëria njeh sot rivalët, përballë mund të jenë Kosova e Serbia
  • 2018-12-02

Euro 2020, Shqipëria njeh sot rivalët, përballë mund të jenë Kosova e Serbia

Sot në mesditë, në orën 12:00, në Dublin të Irlandës do të nisë rrugëtimi për në Euro 2020, pasi do të hidhet shorti për fazën eliminatore të këtij kompeticioni. Të 55 përfaqësueset europiane, të ndara në 6 vazo të ndryshme, do të njohin sot kundërshtarët e tyre në rrugën