Rezultate te kerkimit per termin: +Serbia

Meta: total 1000 / total_found 33125 / time 0.014 / keyword[0] serbia / docs[0] 33125 / hits[0] 61434 /
No Pic available
  • 2018-12-02

Euro 2020/ Shqipëria peshkon Francën, Kosovë-Angli dhe derbi ballkanas

Në Dublin të Irlandës, ka marrë udhë edhe Euro 2020, pasi është hedhur shorti i fazës së grupeve të eliminatoreve, ku 55 Përfaqësueset europiane njohën kundërshtarët e tyre. Fati vendosi që Kombëtarja Shqiptare të shortohej në grupin H, së bashku me Francën, Islandën, Turqinë,

Tension në Budva, Bushati e Pacolli përplasen me Bosnjën dhe Serbinë
  • 2018-12-01

Tension në Budva, Bushati e Pacolli përplasen me Bosnjën dhe Serbinë

Punimet e ministerialit të ministrave të Jashtëm të Ballkanit Perëndimor nuk kanë qenë edhe aq të qeta. Ka qenë ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, i cili ka kërkuar një ndryshim të vogël në deklaratën e përbashkët të ministrave të WB6. Ky propozim nuk është pritur

Tension në Budva, Bushati e Pacolli përplasen me Bosnjen dhe Serbinë
  • 2018-11-30

Tension në Budva, Bushati e Pacolli përplasen me Bosnjen dhe Serbinë

Punimet e ministerialit të ministrave të Jashtëm të Ballkanit Perëndimor nuk kanë qenë edhe aq të qeta. Ka qenë ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, i cili ka kërkuar një ndryshim të vogël në deklaratën e përbashkët të ministrave të WB6. Ky propozim nuk është pritur

Shqipëri-Kosovë, bashkë në 2025? Rama: BE mos ta marrë tolerancën për dobësi
  • 2018-11-27

Shqipëri-Kosovë, bashkë në 2025? Rama: BE mos ta marrë tolerancën për dobësi

Në lidhje direkte për emisionin Open nga Kosova, pas mbledhjes së përbashkët të dy qeverive në Pejë, kryeministri Edi Rama është pyetur në lidhje më një deklaratë të tij gjatë takimit, ku u shpreh për bashkimin Kosovë-Shqipëri në 2025. Disa pjesë të fjalimit të Ramës për nj

KOSOVA E GJETI LIDERIN E SAJ, PO SHQIPËRIA?
  • 2018-11-27

KOSOVA E GJETI LIDERIN E SAJ, PO SHQIPËRIA?

Nga Spartak NGJELA Kosova më në fund e gjeti liderin e saj, Ramush Haradinaj, që është me shqiptarët dhe jo me fqinjët aneksues historike territoresh shqiptare. Po Shqipëria. Shqipëria ende po noton në marrëzinë e liderëve të blerë nga fqinjët, aneksues dhe genocidialë antishqiptar

Ambasadorja gjermane: Opozita duhet të kthehet Kuvend
  • 2018-11-27

Ambasadorja gjermane: Opozita duhet të kthehet Kuvend

Ambasadorja gjermane Susanne Shutz nga qyteti i Korçës është shprehur se opozita duhet te kthehet në parlament. Ne jemi të mendimit që në demokraci nevojitet një opozitë por edhe për këtë opozitë vendi është në parlament dhe unë i bëj apel opozitës që të kthehet përsëri në p

Kosovë-Serbi për kufijtë, Bushati-Cerar: Marrëveshja të rrisë sigurinë në rajon
  • 2018-11-27

Kosovë-Serbi për kufijtë, Bushati-Cerar: Marrëveshja të rrisë sigurinë në rajon

Ministri i Jashtëm i  Shqipërisë dhe ai i Sllovenisë kanë zhvilluar një takim bilateral, ku në fokus ishte marrëdhënia Serbi-Kosovë. Në daljen për median,ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati dhe Ministri i Republikës së Sllovenisë, z. Miro Cerar iu kërkua të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama