Rezultate te kerkimit per termin: +Serbie

Total: 106
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.277Z

Boshnjaku që ua shan motrat serbëve midis Serbie (VIDEO)

Portieri boshnjak, Nemanja Supic nuk ka frikë aspak nga qindra serbë për ti sharë ata midis Serbie. Në ndeshjen mes Vojvodinës dhe Vozdovac, Supic kritikohej dhe ofendohej nga tifozët serbë. Për një moment ai iu kthye atyre duke i sharë më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.356Z

Kryeparlamentarja thërret deputetët diplomatë

Statusi i Kosovës dhe njohja e tij nga Shqipëria ndër vendet e para, ka qenë temë e një takimi pune mes Kryetares së Parlamentit, Topalli, dhe deputetëve Kastriot Islami, Paskal Milo dhe Preç Zogaj. Sipas kryetarit të Komisionit të Jashtëm, Preç Zogaj zgjedhja e Tadiç si President i Se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.336Z

Kandic: Në Srebrenicë pati genocid

Drejtuesja e Fondit për të Drejtën Humanitare, Natasha Kandic, thotë se në Srebrenicë është vërtetuar genocidi, ndaj polemikat e fundit janë pa vend. Këto komente Kandic i bëri për BBC-në me rastin e miratimit të Rezolutës në Parlamentin e Serbisë me të cilën u kërk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.045Z

Vuçiç-Bidenit: Zgjidhni mes ‘Shqipërisë së Madhe’ apo Serbisë normale

BEOGRAD- Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka zhvilluar një bisedë telefonike me zv.presidentin amerikan Joe Biden, pas incidentit në stadiumin e Partizanit në ndeshjen Serbi – Shqipëri. Shefi i qeverisë serbe me këtë rast e ka njoftuar numrin dy të qeverisë amerikane, duke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.563Z

Hoxhaj: Integrimi i veriut përmes dialogut me qytetarët

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, në një intervistë për agjencinë kombëtare të lajmeve të Bullgarisë, BTA, ka deklaruar se Republika e Kosovës kurrë nuk do të bëjë kompromise sa i përket pavarësisë, sovranitetit dhe funksionalitetit të shtetit të saj dhe se institucion

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.380Z

Sanino BE mirepret angazhimin per dialogun Kosove-Serbi

Stefano Sanino Prishtine 18 shkurt 2011 NOA- Bashkimi Europian mirepret angazhimin e Kosoves dhe Serbise ne dialogun e ardhshem mes tyre. Zevendesdrejtori i Pergjithshem i Drejtorise se Pergjithshme te Komisionit Evropian per Zgjerim Stefano Sanino ishte ai qe leshoi kete deklarate. Sanino po qendro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.990Z

Kim Mehmeti, BDI-së: Leninista që mbroni interesat e Serbisë

Tash e një kohë shkrimtari dhe publicisti nga Maqedonia, Kim Mehmeti ka zgjedhur rrjetet sociale për tju drejtuar mbi 104 mijë anëtarëve në profilin e tij në Facebook. Kësaj radhe Mehmeti nuk e ka kursyer gjuhën e tij për partinë shqiptare

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama