Rezultate te kerkimit per termin: +Serbie

Total: 106
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.534Z

Advocaat: S’ka kush i zgjidh problemet e kësaj Serbie

Trajneri holandez i larguar nga Serbia, Dick Advocaat, ka dalë me një letër publike, pas dorëheqjes nga Serbia. Advocaat, deklaron se i vije keq për këtë ndarje, falënderon federatën serbe të futbollit, ndërsa shton se për herë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.348Z

Braçe, Berishës: Hesht! Ti je dhëndër i Serbisë

TIRANE - Nënkryetari i grupit parlamentar të PS-së,Erion Braçe i kërkoi dje kryeministrit Berisha të mos akuzojë opozitën për shërbim ndaj Serbisë, pasi ai i ka shërbyer prej vitesh. Në një koment të tij në Facebook, Braçe shkruan: “Po si nuk ke turp! Ti je dhëndri i Serbisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.518Z

Kocijancic: Ende asnjë e dhënë për takimin e ardhshëm Thaçi-Dacic

BRUKSEL- Gjatë një konference të mbajtur në Bruksel në fund të kësaj jave, është folur për bisedimet e ardhshme mes Hashim Thacit dhe Ivica Dacicit. Sa i takon këtij fakti, zëdhënësja e BE-së znj.Maja Kocijancic ësht&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.928Z

Eurobasket Franca dhe Rusia shkojne ne gjysmefinale

E papritur mbeti vetëm Maqedonia, pasi kampionati europian i basketbollit për meshkuj i mbylli në mënyrë normale çerekfinalet e tij. Dy ndeshjet e fundit nxorrën në gjysmëfinale Francën dhe Rusinë, dy rivalë të cilët do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.057Z

Kerry: Vuçiqi po e krijon Serbinë e re

SHBA mbështet kryeministrin Aleksandar Vuçiq i cili po e formon Serbinë e re, ka thënë Sekretari i Shtetit, John Kerry në Beograd gjatë takimit me Vuçiqin. "Po ju uroj, sepse ju po e çoni Serbinë në një rrugë të rëndësishme në definim të një Serbie të re dhe në rrugën Evropiane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.491Z

Drashkoviç: Regjimi i Millosheviçit nuk ka rënë

Qëllimi i opozitës ishte të rrëzojmë regjimin e Millosheviçit, por ra vetëm shefi i këtij regjimi. Kështu shprehet për të përjavshmen serbe NIN lideri i opoiztës serbe Vuk Drashkoviç duke kujtuar demonstratat e 19 viteve më parë në Beograd duke vlerësuar se janë shpërfillur ideal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.600Z

The Guardian: Bosnja po kërcënon stabilitetin e Ballkanit

Londër Alarmi: Kërcënime që të kujtojnë luftërat e viteve ‘90 Tensioni në Ballkan po rritet për shkak të së ardhmes së Bosnjës, shkruante me shqetësim ditët e fundit gazeta e përditshme britanike “The Guardian”, duke vënë në dukje se liderë të kohës së ish-J

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama