Rezultate te kerkimit per termin: +Serbie

Total: 106
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.045Z

Vuçiç-Bidenit: Zgjidhni mes ‘Shqipërisë së Madhe’ apo Serbisë normale

BEOGRAD- Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka zhvilluar një bisedë telefonike me zv.presidentin amerikan Joe Biden, pas incidentit në stadiumin e Partizanit në ndeshjen Serbi – Shqipëri. Shefi i qeverisë serbe me këtë rast e ka njoftuar numrin dy të qeverisë amerikane, duke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.563Z

Hoxhaj: Integrimi i veriut përmes dialogut me qytetarët

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, në një intervistë për agjencinë kombëtare të lajmeve të Bullgarisë, BTA, ka deklaruar se Republika e Kosovës kurrë nuk do të bëjë kompromise sa i përket pavarësisë, sovranitetit dhe funksionalitetit të shtetit të saj dhe se institucion

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.380Z

Sanino BE mirepret angazhimin per dialogun Kosove-Serbi

Stefano Sanino Prishtine 18 shkurt 2011 NOA- Bashkimi Europian mirepret angazhimin e Kosoves dhe Serbise ne dialogun e ardhshem mes tyre. Zevendesdrejtori i Pergjithshem i Drejtorise se Pergjithshme te Komisionit Evropian per Zgjerim Stefano Sanino ishte ai qe leshoi kete deklarate. Sanino po qendro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.990Z

Kim Mehmeti, BDI-së: Leninista që mbroni interesat e Serbisë

Tash e një kohë shkrimtari dhe publicisti nga Maqedonia, Kim Mehmeti ka zgjedhur rrjetet sociale për tju drejtuar mbi 104 mijë anëtarëve në profilin e tij në Facebook. Kësaj radhe Mehmeti nuk e ka kursyer gjuhën e tij për partinë shqiptare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.766Z

Gr. D, Serbi - Gana 0-1

www.albania-sport.com - Gana rrëmbeu një fitore të vonshme 1-0 ndaj një Serbie, që e mbylli takimin me dhjetë lojtarë, pas një goli të shënuar nga pika e penalltisë me anë të Asamoah Gyan në minutën e 85-të. Ndeshje hapëse e grupit D ishte e gjitha një spektakël i ashpër në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:42.596Z

Sheshel shpallet i pafajshëm për krime ndaj njerëzimit në Kroaci e Bosnje

Tribunali Ndërkombëtar i Hagës ka shpallur të pafajshëm nacionalistin Serb Vojisllav Sheshel për krime lufte në Kroaci dhe Bosnje gjatë viteve 90 në luftërat e Ballkanit. Shesheli, 61 vjeçar, nuk ishte i pranishëm në vendimin e gjykimit të Hagës. Ai ishte liruar në vitin 2014, pasi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.271Z

Serbia zgjedh patriarkun e ri

Kisha ortodokse serbe ka zgjedhur peshkopin e Nishit, Irinej Gavriloviç, në krye të saj. Patriarku 80-vjeçar, për të cilin thuhet se ka pikëpamje të moderuara, zëvendëson Patriarkun Pavle, i cili vdiq nëntorin e kaluar. Irinej konsiderohet si një figurë më e moderuar se disa nga

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama