Rezultate te kerkimit per termin: +Serbie

Total: 106
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.563Z

Hoxhaj: Integrimi i veriut përmes dialogut me qytetarët

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, në një intervistë për agjencinë kombëtare të lajmeve të Bullgarisë, BTA, ka deklaruar se Republika e Kosovës kurrë nuk do të bëjë kompromise sa i përket pavarësisë, sovranitetit dhe funksionalitetit të shtetit të saj dhe se institucion

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.380Z

Sanino BE mirepret angazhimin per dialogun Kosove-Serbi

Stefano Sanino Prishtine 18 shkurt 2011 NOA- Bashkimi Europian mirepret angazhimin e Kosoves dhe Serbise ne dialogun e ardhshem mes tyre. Zevendesdrejtori i Pergjithshem i Drejtorise se Pergjithshme te Komisionit Evropian per Zgjerim Stefano Sanino ishte ai qe leshoi kete deklarate. Sanino po qendro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.990Z

Kim Mehmeti, BDI-së: Leninista që mbroni interesat e Serbisë

Tash e një kohë shkrimtari dhe publicisti nga Maqedonia, Kim Mehmeti ka zgjedhur rrjetet sociale për tju drejtuar mbi 104 mijë anëtarëve në profilin e tij në Facebook. Kësaj radhe Mehmeti nuk e ka kursyer gjuhën e tij për partinë shqiptare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.766Z

Gr. D, Serbi - Gana 0-1

www.albania-sport.com - Gana rrëmbeu një fitore të vonshme 1-0 ndaj një Serbie, që e mbylli takimin me dhjetë lojtarë, pas një goli të shënuar nga pika e penalltisë me anë të Asamoah Gyan në minutën e 85-të. Ndeshje hapëse e grupit D ishte e gjitha një spektakël i ashpër në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:42.596Z

Sheshel shpallet i pafajshëm për krime ndaj njerëzimit në Kroaci e Bosnje

Tribunali Ndërkombëtar i Hagës ka shpallur të pafajshëm nacionalistin Serb Vojisllav Sheshel për krime lufte në Kroaci dhe Bosnje gjatë viteve 90 në luftërat e Ballkanit. Shesheli, 61 vjeçar, nuk ishte i pranishëm në vendimin e gjykimit të Hagës. Ai ishte liruar në vitin 2014, pasi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.271Z

Serbia zgjedh patriarkun e ri

Kisha ortodokse serbe ka zgjedhur peshkopin e Nishit, Irinej Gavriloviç, në krye të saj. Patriarku 80-vjeçar, për të cilin thuhet se ka pikëpamje të moderuara, zëvendëson Patriarkun Pavle, i cili vdiq nëntorin e kaluar. Irinej konsiderohet si një figurë më e moderuar se disa nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.914Z

Bishat e reja te Jugosllavise se vjeter

Njezet vjec ose pak me shume veshur me te zeza mbushur me tatuazhe me kryqe ortodokse. Me urrejtje Ne mendje ngulitur mitin e nje Serbie te madhe qe nuk kane njohur kurre qofte edhe per shkak te moshes. Nacionaliste te semure shpesh here te dehur gjithmone ne kerkim te sherrit. Keta jane protagoni

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama