Rezultate te kerkimit per termin: +Serbin

Total: 8340
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.722Z

Adem Jashari nuk do të bisedonte me Serbinë

Ish-themeluesi i UÇK-së dhe njëri nga prijësit e saj gjatë luftës, Rexhep Selimi, në intervistën e tij për emisionin “Press-ing”, të transmetuar të shtunën mbrëma në KTV, pjesën e dytë të të cil&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.038Z

Pack: Referendumi do ta pengoj Serbinë

BEOGRAD-Eurodeputetja Doris Pack ka thënë se mbajtja e referendumit në komunat me shumicë serbe, në veri të Kosovës, do të ketë pasoja negative për integrimin e Serbisë në Bashkimin Evropian. Pack u shpreh për numrin e sotëm t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.169Z

Bisedimet me Serbinë, kërkohet një Rezolutë

PRISHTINE-Kuvendi i Kosovës duhet te përcaktojë kornizat e bisedimeve të ardhshme me Serbinë, thonë partitë opozitare ne Prishtine. Roli aktiv i Kuvendit në bisedime, mbështetet edhe nga kryeparlamentari Jakup Krasniqi, i cili kërkon që të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.864Z

Hoxhaj e Shala koordinohen për dialogun me Serbinë

Çka u fol, dhe u arrit në Bruksel në mes të kryeministri Hashim Thaçi, dhe atij Serbë, Ivica Daqiç, dje i raportojë vetë kryeprotagonisti i bisedimeve, kryeministri Hashim Thaçi, kurse sot, Koordinatori i bisedimeve, Blerim Shala. Ministri i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.856Z

Rama pret kryepeshkopët ortodoksë, sulmon ashpër serbin Irinej

Gjatë pritjes së rezervuar për kryepeshkopët që morën pjesë në shenjtërimin e katedrales ortodokse Ngjallja e Krishtit, kryeministri Edi Rama vlerësoi ngjarjen si një ditë të shënuar për Tiranën dhe si një konfirmim i standardeve për harmoninë fetare në Shqipëri. Por burime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.972Z

Berlini paralajmëron Serbinë

Gjermania ka paralajmëruar Serbinë se gjasat e saj për të vijuar rrugën drejt anëtarësimit në BE varen nga dialogu vijues me Kosovën, shkruan portali EUobserver. “Na vjen keq që bisedimet ndërmjet Serbisë e Kosovës deri tash nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.008Z

Qeveria kosovare kompromis me Serbinë për kufijtë

PRISHTINË- Qeveria e Kosovës ka pranuar një propozim për sa i përket pikave kufitare me Serbinë, të cilin e pat irefuzuar një muaj më parë. Koha Ditore raporton se propozimi parashikon që Kosova dhe Serbia të kenë pika të pë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama