Rezultate te kerkimit per termin: +Serbis

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.346Z

Komisioni Zgjedhor i Serbisë do kontaktojë UNMIK

BEOGRAD- Komisioni Zgjedhor i Republikës së Serbisë, brenda dy ditësh do të kontaktojë UNMIK-un në lidhje me organizimin e zgjedhjeve parlamentare të 6 majit në Kosovë. “Komisioni, deri më tani, nuk ka pasur asnjë kontakt me UNMIK-un

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:12.232Z

Putin, Nikoliqit: E dua popullin e Serbisë

Kryeministri i Rusisë Vladimir Putin dhe presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliq, kanë biseduar mbrëmë në telefon si dy miq të mirë. Putin ishte më i dashur gjatë kësaj bisede. Ai i tha presidentit serb se e do shumë popullin e Serbisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.877Z

Tadiç: Kosova nuk është zemra e Serbisë

Kryetari i nderit i Partisë Demokratike dhe ish-presidenti i Serbisë, Boris Tadiç ka thënë se Kosova nuk është zemra e Serbisë, duke pohuar se beson që me serbët e veriut të Kosovës do të arrihet akordimi për implementimin e mar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.589Z

Kosovës kodin, Serbisë operatorin mobil

Ndërsa zyrtarë serbë mbrëmë mohuan të jetë arritur marrëveshja mes Kosovës e Serbisë rreth telekomunikacionit, burime të “Kohës Ditore” në Bruksel konfirmojnë se tashmë është arritur marrëveshja q&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.491Z

Ashton takon krerët e Serbisë

(E plotësuar)  Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Catherine Ashton është takuar me presidentin e Serbisë, Tomisllav Nikolliq, kryeminsitrin Ivica Daçiq, dhe nënkryetarin e qeverisë, Al

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:10.234Z

Çeku selam Serbisë: FSK nuk shuhet

Ministri i Forcës dhe Sigurisë së Kosovës, Agim Çeku ka reaguar ndaj pretendimeve të Serbisë për të krijuar platformën për Kosovën. Ai, për gazetën “Epoka e Re” ka thënë se, Serbia duhet të harroi pla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.512Z

Kosovë, arrestohet postieri i Serbisë

PRISHTINE - Policia e Kosovës ka arrestuar të mërkurën Jovica Ballosheviqin, punëtor i Postës së Serbisë nga fshati Mogillë, raporton agjencia e lajmeve Beta.I njëjti burim ka saktësuar se Ballosheviq është arrestuar gjatë bastisj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama