Rezultate te kerkimit per termin: +Serbis

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.409Z

GNK: Të nisin sa më parë bisedimet Prishtinë-Beograd

Grupi Drejtues Ndrkombtar i Krizave i sugjeron BE-s dhe Shteteve t Bashkuara t Ameriks q t lehtsojn dialogun Grupi Ndrkombtar i Krizave i bn thirrje Kosovs dhe Serbis q me nj ndrmjetsim t nivelit t lart ndrkombtar, pas prezantimit t mendimit kshilldhns t Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis, t nisin sa m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.679Z

Pantiç: Kurrë nuk do të shihniflamur të Kosovës në Veri

BRUKSEL - Edhe pse pranimin e serbëve të veriut të Kosovës që të marrin pjesë në zgjedhjet e fundit lokale Qeveria e vendit e sheh si dëshmi për dëshirën e tyre që të integrohen në Kosovë dhe të pranojnë shteti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.470Z

Kurrë nuk do ta shihni flamurin e Kosovës në veri

Edhe pse pranimin e serbëve të veriut të Kosovës që të marrin pjesë në zgjedhjet e fundit lokale Qeveria e vendit e sheh si dëshmi për dëshirën e tyre që të integrohen në Kosovë dhe të pranojnë shtetin e Kosov&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.823Z

Kosovë, Presidenti serb Tadiç mbërrin në Merdarë

Presidenti i Serbisë, Boris Tadiç ka mbërritur në pikën kufitare në Merdarë. Lajmi bëhet i ditur nga mediat kosovare të cilat citojnë burime nga policia e Kosovës.Ai pritet që me helikopter të udhëtojë për në Mana

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.672Z

VV: Vazhdon politika antishqiptare serbe në Preshevë

Me anë të një komunikate për media Lëvizja Vetëvendosje shprehi shqetësimin e saj të thellë për situatën e djeshme në Luginën e Preshevës, me ç’rast inspektorët serbë janë futur në shkollën Fi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.394Z

Serbia kërkon kredi nga Emiratet e Bashkuara

Serbia planifikon të huazojë miliarda dollarë nga Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA), derisa zëvendëskryeministri i këtij vendi ka tërhequr vërejtjen se Serbia mund të ballafaqohet me falimentim, pa ndërmarrjen e hapave urgjentë për t’i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:47.618Z

Vulin: Serbia do të deklarohet qartë për zgjedhjet në Kosovë

 (E plotësuar)  Drejtori i Zyrës së Qeverisë së Serbisë për Kosovën, Aleksandar Vulin ka deklaruar sot se Qeveria e Serbisë do të deklarohet qartësisht rreth mbajtjes së zgjedhjeve lokale në Kosovë dhe formimit të l

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama