Rezultate te kerkimit per termin: +Serbis

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.823Z

Kosovë, Presidenti serb Tadiç mbërrin në Merdarë

Presidenti i Serbisë, Boris Tadiç ka mbërritur në pikën kufitare në Merdarë. Lajmi bëhet i ditur nga mediat kosovare të cilat citojnë burime nga policia e Kosovës.Ai pritet që me helikopter të udhëtojë për në Mana

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.672Z

VV: Vazhdon politika antishqiptare serbe në Preshevë

Me anë të një komunikate për media Lëvizja Vetëvendosje shprehi shqetësimin e saj të thellë për situatën e djeshme në Luginën e Preshevës, me ç’rast inspektorët serbë janë futur në shkollën Fi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.394Z

Serbia kërkon kredi nga Emiratet e Bashkuara

Serbia planifikon të huazojë miliarda dollarë nga Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA), derisa zëvendëskryeministri i këtij vendi ka tërhequr vërejtjen se Serbia mund të ballafaqohet me falimentim, pa ndërmarrjen e hapave urgjentë për t’i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:47.618Z

Vulin: Serbia do të deklarohet qartë për zgjedhjet në Kosovë

 (E plotësuar)  Drejtori i Zyrës së Qeverisë së Serbisë për Kosovën, Aleksandar Vulin ka deklaruar sot se Qeveria e Serbisë do të deklarohet qartësisht rreth mbajtjes së zgjedhjeve lokale në Kosovë dhe formimit të l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.935Z

SHBA: Vetëdijesim i Beogradit rreth pavarësisë së Kosovës

Mediat amerikane, ato të shtypit dhe elektronike, në faqet dhe tablot e lajmeve ndërkombëtare i kanë kushtuar hapësirë bisedimeve midis Kosovës dhe Serbisë ku në Bruksel sot po zhvillohet një nga takimet më të rëndësishme t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.286Z

Vllasi: Thaçi n’siklet, mos i’a ngarkoni krejt përgjegjësinë

Loja po luhet në oborrin tonë. Nuk përfundon gjithçka më 2 prill. I gjithë spektri politik duhet të jetë i përgjegjshëm. Jo t’ia ngarkojnë krejt përgjegjësinë kryeministrit Thaçi. Ai është n’siklet.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.534Z

Nikoliq: Serbia mund ta pengojë anëtarësimin e Kosovës në OKB

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliq konsideron se Serbia mund ta ndal pavarësinë e Kosovës dhe njohjen në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, prandaj pret se shumë shpejtë më përpara BE e pastaj edhe shqiptarët, do të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama