Rezultate te kerkimit per termin: +Serbis

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:47.618Z

Vulin: Serbia do të deklarohet qartë për zgjedhjet në Kosovë

 (E plotësuar)  Drejtori i Zyrës së Qeverisë së Serbisë për Kosovën, Aleksandar Vulin ka deklaruar sot se Qeveria e Serbisë do të deklarohet qartësisht rreth mbajtjes së zgjedhjeve lokale në Kosovë dhe formimit të l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.935Z

SHBA: Vetëdijesim i Beogradit rreth pavarësisë së Kosovës

Mediat amerikane, ato të shtypit dhe elektronike, në faqet dhe tablot e lajmeve ndërkombëtare i kanë kushtuar hapësirë bisedimeve midis Kosovës dhe Serbisë ku në Bruksel sot po zhvillohet një nga takimet më të rëndësishme t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.286Z

Vllasi: Thaçi n’siklet, mos i’a ngarkoni krejt përgjegjësinë

Loja po luhet në oborrin tonë. Nuk përfundon gjithçka më 2 prill. I gjithë spektri politik duhet të jetë i përgjegjshëm. Jo t’ia ngarkojnë krejt përgjegjësinë kryeministrit Thaçi. Ai është n’siklet.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.534Z

Nikoliq: Serbia mund ta pengojë anëtarësimin e Kosovës në OKB

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliq konsideron se Serbia mund ta ndal pavarësinë e Kosovës dhe njohjen në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, prandaj pret se shumë shpejtë më përpara BE e pastaj edhe shqiptarët, do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:12.607Z

LSI dënon deklaratat kërcënuese të Kryeministrit serb ndaj shqiptarëve të Luginës së Preshevës.

05-01-2013 / Gazeta 55 Në emër të Lëvizjes Socialiste për Integrim, nënkryetarja e kësaj force politike, Klajda Gjosha, shprehu keqardhje për deklaratat e fundit të kryeministrit të Serbisë, z. Ivica Daçiç, përmes të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.993Z

Rusët: Nikoliç e ka pranuar humbjen e Kosovës

Nga qeveria e re në Serbi, Evropa dhe SHBA-të para së gjithash presin normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën, shkruan gazeta ruse “Komersant”, sipas së cilës pushteti i ri serb tashmë i është qasur realizimit të këtij plan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.271Z

Veriu, Meta: Pavarësia e Kosovës, e paprekshme

Tirana zyrtare ka bindjen e plot se pavarsia e Kosovs sht e paprekshme. Ministri i Punve t Jashtme, Ilir Meta, deklaroi dje se nuk ka asnj rezolut t njanshme t Shqipris n OKB pr Kosovn. Shefi i diplomacis shqiptare hodhi posht pretendimet e Serbis se ka qen e motivuar pr rezolut, p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama