Rezultate te kerkimit per termin: +Serbis

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.993Z

Rusët: Nikoliç e ka pranuar humbjen e Kosovës

Nga qeveria e re në Serbi, Evropa dhe SHBA-të para së gjithash presin normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën, shkruan gazeta ruse “Komersant”, sipas së cilës pushteti i ri serb tashmë i është qasur realizimit të këtij plan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.271Z

Veriu, Meta: Pavarësia e Kosovës, e paprekshme

Tirana zyrtare ka bindjen e plot se pavarsia e Kosovs sht e paprekshme. Ministri i Punve t Jashtme, Ilir Meta, deklaroi dje se nuk ka asnj rezolut t njanshme t Shqipris n OKB pr Kosovn. Shefi i diplomacis shqiptare hodhi posht pretendimet e Serbis se ka qen e motivuar pr rezolut, p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.726Z

Boshnjaku kërkon hetimin për krime lufte të Vuçiqit e Nikolliqit

 Një shtetas boshnjak i ka kërkuar autoriteteve të veta që të hetojnë presidentin e Serbisë Tomisllav Nikolliq dhe zëvendëskryeministri i Serbisë Alleksandar Vuçiq, për nxitje të krimeve të rënda gjatë luftës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.886Z

Kosovë publikohen detaje të marrëveshjes

PRISHTINË- Tre ditë pas marreveshjeve të para të arritura në dialogun Prishtinq-Beograd, mediat në Kosovë publikojnë detaje lidhur me përfitimet që do të kenë qytetarët e Kosovës. Tri fushat e para për të cilat dy ekipet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.254Z

Beogradi paralajmëron regjistrim e popullsisë serbe dhe në Kosovë

BEOGRAD-Qeveria e Serbisë po planifikon të mbajë procesin e regjistrimi të popullsisë, ekonomive familjare dhe banesave edhe në territorin e Kosovës, përkatësisht në zonat e banuara me serbë. Në pamundësi teknike për ta b&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.063Z

Serbët e Kosovës kundër krahasimit me Krimenë

KOSOVE - Kryetarët e komunave veriore të Kosovës, të dalë nga zgjedhjet e fundvitit të kaluar, u kanë bërë thirrje përfaqësuesve të Bashkimit Evropian që siç thuhet, publikisht të dënojnë idenë e copëtim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.415Z

Jahjaga: Veriu, pjesë e Kosovës – e gatshme të takohem me Nikoliç

08-07-2012 / Gazeta 55 Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka thënë se është e gatshme për bisedime me Presidentin e Serbisë, Tomislav Nikoliç. Ajo tha se dialogu i ardhshëm duhet të fokusohet edhe për dëmshpërblim të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama