Rezultate te kerkimit per termin: +Serbis

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.445Z

Arrestohet ish-ministrja e Serbisë

Ish-ministrja e Telekomunikacionit në Qeverinë e Serbisë, dhe drejtoreshë e Agjencisë për investime të juaja e promovim të eksportit të Serbisë, Jasna Matiq, është arrestuar sot, raportojnë mediet e Beogradit. Ajo dyshohet se ka keqp&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.876Z

Tadic: Kosova nuk është zemra e Serbisë

Kryetari i nderit i Partisë Demokratike dhe ish-presidenti i Serbisë, Boris Tadic ka thënë se Kosova nuk është zemra e Serbisë, duke pohuar se beson që me serbët e veriut të Kosovës do të arrihet akordimi për implementimin e marrë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.479Z

Titizmi i ri prorus i Serbisë

Mendimi dominues në qarqet diplomatike, lidhur me politikën aktuale lavjerrëse të Serbisë mes BE dhe Rusisë, është se Serbia është si nusja me dy burra. Por kjo pozitë dyzuese është komprometuar aq shumë, saqë në Beograd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.248Z

NATO ia heq ndalesën ajrore Serbisë

KFOR-i sot ka hequr ndalesat që ka aplikuar në hapësirat ajrore të Serbisë, të vendosura në vitin 1999. Lajmi është dhënë nga sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një konferencë për media pas taki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:11.221Z

Koshtunica: Kosova krahinë brenda Serbisë

Kryetari i Partisë Demokratike në Serbi Vojsllav Koshtunica ka deklaruar se ai do të pajtohet me platformën për Kosovën të Presidentit Tomisllav Nikoliq, nëse në të thuhet që Kosova të bëhet një “krahinë” në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.744Z

Konjufca: Qeveria po akomodon aspiratat e Serbisë

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjuca ka ngritur shqetësimin e tij dhe të lëvizjes Vetëvendosje! për vazhdimin e negociatave edhe pas arritjes së marrëveshjes me Serbinë. Sipas tij, Qeveria e Kosovës ka fituar një varësi shqet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.946Z

Safet Susic, boshnjaku trajner i Serbisë?

Pak ditë pas shkarkimit nga posti i selektorit të Bosnje Hercegovinës, boshnjaku Safet Susic mund të marrë një detyrë të re. Trajneri boshnjak është një nga emrat më të përmendur për të marrë postin e selektorit t&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama