Rezultate te kerkimit per termin: +Serbis

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.479Z

Titizmi i ri prorus i Serbisë

Mendimi dominues në qarqet diplomatike, lidhur me politikën aktuale lavjerrëse të Serbisë mes BE dhe Rusisë, është se Serbia është si nusja me dy burra. Por kjo pozitë dyzuese është komprometuar aq shumë, saqë në Beograd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.248Z

NATO ia heq ndalesën ajrore Serbisë

KFOR-i sot ka hequr ndalesat që ka aplikuar në hapësirat ajrore të Serbisë, të vendosura në vitin 1999. Lajmi është dhënë nga sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një konferencë për media pas taki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:11.221Z

Koshtunica: Kosova krahinë brenda Serbisë

Kryetari i Partisë Demokratike në Serbi Vojsllav Koshtunica ka deklaruar se ai do të pajtohet me platformën për Kosovën të Presidentit Tomisllav Nikoliq, nëse në të thuhet që Kosova të bëhet një “krahinë” në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.744Z

Konjufca: Qeveria po akomodon aspiratat e Serbisë

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjuca ka ngritur shqetësimin e tij dhe të lëvizjes Vetëvendosje! për vazhdimin e negociatave edhe pas arritjes së marrëveshjes me Serbinë. Sipas tij, Qeveria e Kosovës ka fituar një varësi shqet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.946Z

Safet Susic, boshnjaku trajner i Serbisë?

Pak ditë pas shkarkimit nga posti i selektorit të Bosnje Hercegovinës, boshnjaku Safet Susic mund të marrë një detyrë të re. Trajneri boshnjak është një nga emrat më të përmendur për të marrë postin e selektorit t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.041Z

Sulmohet edhe një ueb faqe e Serbisë

Sulmohet edhe një ueb faqe e Serbisë. Këtë herë ajo e komunës së Novi Pazarit. Sulmi është bërë prej hakerëve shqiptarë të quajtur “DeathEvil'z Team [Albania]”, ndërkaq shkaku që i ka shtyrë drejt k&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:52.649Z

Pak tiki-taka Serbisë

Kombëtarja e Serbisë po vazhdon të jetë tejet e dobët në futboll. Kolumbia e mposhti dje në miqësore me rezultat 1 me 0. Jo vetëm më rezultat Kolumbia ishte më e mirë. Në fushë amerikano jugorët në disa momente ua humb&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama