Rezultate te kerkimit per termin: +Serena +Williams

Total: 219
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.493Z

Serena Williams përjashtohet nga Roland Garros

Tenistja ‘e panjohur’ Garbine Muguruza ka bërë befasinë më të madhe deri më tani në French Open duke eliminuar favoriten, Serena Williams. Spanjollja regjistroi fitore bindëse prej 2-0 në sete (6-2, 6-2) duke e përjashtuar amerikanen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.265Z

Serena Williams vlerësohet si Sportistja e vitit 2015

Tenistja Serena Williams është vlerësuar me çmimin Sportistja e vitit 2015 nga revista Sports Illustrated. 34-vjeçarja amerikane është e para atlete femër që vlerësohet më këtë çmim nga revista për më shumë se tre dekada. Revista ka publikuar gjithashtu edhe një video të Serenas t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.629Z

Australian Open eleminohet Serena Williams

Serena Williams, numri 1 i tenisit të femrave, është eleminuar nga Australian Open pasi në raundin e katërt u mund nga serbja Ana Ivanovic, numri 14 i renditjes botërore WTA-Tour. Tre sete zgjati takimi i fituar nga sportistja ballkanase: 4-6, 6-3, 6-3. William

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.707Z

Serena Williams Nuk me pelqen sporti

Deklarate shokuese vjen nga Serena Williams, ish-numri një në botë në tenis, aktualisht në vend të 12-te, sipas renditjes së WTA-së. "Nuk më ka pëlqyer kurrë të merresha më sport dhe nuk e kuptoj si u bëra një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.102Z

FOTOT/ Shikuesit kritikojnë tenisten Serena Williams: I duken thithkat kur luan, na shpërqendron!

Turneu i Uimbelldonit që po mbahet këto ditë ka shkaktuar shumë debate. Pas komenteve seksiste të një gazetari të BBC, janë shikuesit tanimë që bëjnë komente të tilla. Shumë përdorues rrjeti kanë shkruajtur dje në Twitter se është e pamundur të shohësh Serena Williams kur lua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.137Z

Serena Williams kalon raundin e trete te US Open

Kampionia ne fuqi e US Open, Serena Williams vazhdon te kaloje raundet. Kete here, amerikania mundi lehtesisht tenisten hungareze Melinda Czink me rezultatin 6-1 6-1. Kane mjaftuar 52 minuta qe Serena te kaloje ne raundin e trete te US Open. Edhe Venus Williams eshte kualifikuar per ne r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.111Z

Serena Williams tregon të pasmet seksi

Ajo është e famshme në fushën e tenisit por di të tërheqë vëmëndjen edhe jashtë saj, ku nëpërmjet fotove, të cilat tenistja i ka postuar në Instagram, tregon trupin e saj me forma të bëshme dhe të tonifikuara. Tenistja me famë botërore Serena Williams, u detyrua të ndërpresë  

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama