Rezultate te kerkimit per termin: +Shamku

Total: 909
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.548Z

Hoteli i Klement Balilit, Ledi Shamku: Ja çkuptim ka emri Santa Quaranta

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani në konferencën e tij të fundit pas shkarkimit nga kryeministri Edi Rama, ndër të tjera akuzoi disa ministra të qeverisë që sipas tij kanë fjetur me dashnoret në Santa Quaranta, hotelin që ka në pronësi Klemend Balili, i shpallur në kërkim pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.689Z

Arsimi i lartë, Shamku: Studentët, të painformuar

Tiranë- Studentët janë të painformuar në prag të nisjes së vitit të ri akademik. Asnjë e dhënë për kriteret sipas sistemit të ri të Kartës së Bolonjës, asnjë e dhënë për kushtet e pranimit dhe as kostoja që do t’u kushtojë të interesuarve, për të ditur nëse ua mban x

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.208Z

Shamku: Ministria e Arsimit po nxjerr adoleshentët në rrugë

Partia Socialiste ka akuzuar Ministrinë e Arsimit se po nxjerr adoleshentët në rrugë, me aplikimin e sistemit të ri të shkollimit 9-vjeçar. Sipas kryetares së Komisionit të Edukimit, Ledi Shamku, nxënësit e viteve të para që mbeten në klasë detyrohen të largohen 3 vjet nga bankat e s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.855Z

PS, Shamku: Berisha rrënoi arsimin. MASH: Deklarata shashkë e PS

TIRANE- Deputetja e Partisë Socialiste Ledi Shamku akuzoi kryeministrin Berisha se ka rrënuar arsimin dhe shkollat në 8 vjet qeverisje, ndërsa tha se dhe 56 ditë i ndajnë shqiptarët nga dita kur duhet të votojnë për ta larguar. Referuar raportit të fundit të PISA, sipas Shamkut, 57 % e 1

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.214Z

Berisha Ledi Shamku kendonte Alehandron me leje ndertimi

Tirane 25 nentor NOA - Kryeministri Sali Berisha akuzoi opoziten se ne reagimet e saj politike nuk qendrojne shqetesimi per qytetaret pasi ata nuk e njohin realitetin. Berisha u shpreh se deputetet socialist jetojne ne luks dhe nuk e njohin te verteten e popullit. Ai u shpreh se ata i lene par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.190Z

Ledi Shamku: Kotzias, ke folur me gjuhën e naçuve!

Nga Ledi Shamku Nuk kam asgjë as kundër naçuve as kundër zhargonit të tyre. Aq më pak kundër zhargonit të cilin shpesh e studioj me qejf, për të parë si identifikohen në grup naçut me njëri-tjetrin përmes gjuhës. Pra e njoh. Dhe sapo dëgjova deklaratën (qesharake le të themi) të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.269Z

PD: “Ledi Shamku shpif dhe mohon arritjet e qeverisë në arsim”

Partia Demokratike reagoi dje ndaj deklaratës së socialistes Ledi Shamku. Në emër të PD-së, zëdhënësja për shtyp, Erla Mëhilli, u shpreh se “Ledi Shkreli, ose Ledi Ndërtorja, doli, shpifi, trilloi dhe mohoi arritjet e arsimit mbi dyfishimin e buxhetit për arsimin, dyfishimin e rrogav

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama