Rezultate te kerkimit per termin: +Shamku

Total: 909
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.847Z

Shamku: Qeveria po lë studentët pa diploma

\"Aplikimi i deformuar i Kartës së Bolonjës po godet perspektivat për mësuesi cilësore në Shqipëri dhe po e shkallmon më tej këtë profesion tashmë në braktisje\". Kështu ka deklaruar dje Kryetarja e Komisionit të Edukimit në Asamblenë Kombëtare, Ledi Shamku. Sipas standardeve të p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.900Z

Shamku: Qeveria po pushon mësuesit

Tiranë, 7 mars, NOA Partia Socialiste ka zgjedhur ditën e 7 Marsit për të akuzuar qeverinë për largimet nga puna të mësuesve. Deputetja e PS-së, Ledi Shamku, u shpreh se kjo qeveri po e kthen arsimin shqiptarë në stade primitive. Kjo qeveri po pushon nga puna mijëra mësues, dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.478Z

Shamku: Ti jepet zgjidhje kaosit të studentëve

>Pas kaosit të krijuar me studentët dhe pas protestave të shumta të bëra nga studentët e gazetarisë ka reaguar  kryetarja të komisionit të edukimit në Asamblenë Kombëtare të Partisë Socialiste, Ledi Shamku, e cila i ka bërë thirrje qeverisë ti japë zgjidhje situatës duke kërkuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.001Z

Shamku: MASH ka bllokuar kërkimin shkencor

Kryetarja e Komisionit të Edukimit, Shamku, ka denoncuar skandalin e bllokimit të veprimtarisë shkencore Të zhbllokohet kërkimi shkencor dhe të nxirren përgjegjësit e situatës. Kështu është shprehur kryetarja e Komisionit të Edukimit dhe Informimit Publik, pranë Asamblesë Kombëtare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.113Z

Shamku: Mirënjohje të gjithë mësuesve të Shqipërisë

PS-ja nëpërmjet kryetares së Komisionit të Edukimit, Ledi Shamku, ka uruar të gjithë mësuesit shqiptarë për festën e tyre të 7 marsit. Gjatë një komunikimi me mediat, Shamku është shprehur se "7 Marsi është dita që bashkon Shqipërinë me dritën! Mësuesit, ata që prej shekujsh e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.572Z

Shamku Berisha tu pergjigjet thirrjeve te mesuesve

Deputetja e Partise Socialiste Ledi Shamku shprehu dje shqetesimin per ata mesues te cilet kane mbetur te papune nga reforma e qeverise Berisha. Ajo i beri thirrje kryeministrit Sali Berisha qe tu pergjigjet thirrjeve te mesuesve te dispozicionit. Berisha nxori ne rruge te gjithe mesuesit e dispozi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.073Z

PS, Shamku: Shkollat të kërcënuara, mungon siguria

PS akuzon qeverinë për mungesën e sigurisë në shkollat publike. Duke iu referuar ngjarjeve më të fundit të ndodhura në institucionet e edukimit arsimor, Shamku theksoi se mësuesit dhe prindërit po bëhen peng të një politike antiqytetare. TIRANE- Partia Socialiste akuzon përmes kr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama