Rezultate te kerkimit per termin: +Shamku

Total: 909
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.113Z

Shamku: Mirënjohje të gjithë mësuesve të Shqipërisë

PS-ja nëpërmjet kryetares së Komisionit të Edukimit, Ledi Shamku, ka uruar të gjithë mësuesit shqiptarë për festën e tyre të 7 marsit. Gjatë një komunikimi me mediat, Shamku është shprehur se "7 Marsi është dita që bashkon Shqipërinë me dritën! Mësuesit, ata që prej shekujsh e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.572Z

Shamku Berisha tu pergjigjet thirrjeve te mesuesve

Deputetja e Partise Socialiste Ledi Shamku shprehu dje shqetesimin per ata mesues te cilet kane mbetur te papune nga reforma e qeverise Berisha. Ajo i beri thirrje kryeministrit Sali Berisha qe tu pergjigjet thirrjeve te mesuesve te dispozicionit. Berisha nxori ne rruge te gjithe mesuesit e dispozi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.073Z

PS, Shamku: Shkollat të kërcënuara, mungon siguria

PS akuzon qeverinë për mungesën e sigurisë në shkollat publike. Duke iu referuar ngjarjeve më të fundit të ndodhura në institucionet e edukimit arsimor, Shamku theksoi se mësuesit dhe prindërit po bëhen peng të një politike antiqytetare. TIRANE- Partia Socialiste akuzon përmes kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.532Z

Shamku akuzon: Qeveria shkatërroi mësuesinë

Tiranë- Profesion në braktisje është në krizën e vet më të thellë, të panjohur kurrë më parë e ka quajtur sot Ledi Shamku nga selia e PS-së, profesionin e mësuesisë dhe për këtë ka bërë përgjegjës qeverinë Berisha. “Pasi arsimtarët u ndjenë të tallur e të mashtrua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:07.290Z

Shamku: Qeveria po falimenton universitetet

Partia Socialiste akuzoi dje qeverine se me politikat e saj po mbyll universitetet tradicionale. Nje deklarate te tille e majta e ka bere nepermjet kryetares se komisionit te edukimit ne PS, Ledi Shamku. Sipas saj, vendimi i Ministrise se Arsimit dhe Shkences per te financuar fakultetet mbi bazen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.427Z

Greva, deputetja Ledi Shamku në spital

Deputetja socialiste Ledi Shamku është dërguar me urgjencë në spital për shkak të keqësimit të gjendjes së saj shëndetësore. Shamku është detyruar të lërë grevën për shkak të një infeksioni në bajame, që ka nevojë për një kurim të specializuar në Qendrën Spit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.520Z

Shamku: Orët e mësimit zëvendësohen me orë mitingjesh

Kryetarja e Komisionit të Edukimit në Asamblenë Kombëtare të PS, Ledi Shamku ka qenë sot në Lushnjë, për të parë nga afër mbylljen e shkollave njëra pas tjetrës për shkak të mitingut që do të zhvillonte atje kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli. LUSHNJE- Kryetarja e Komisioni

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama