Rezultate te kerkimit per termin: +Shanset

Total: 7361
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.156Z

Degët që do të kenë më shumë kuota pranimi

SHKRUAN: Jonida Tashi 20-05-2011 11:29Kuotat e pranimit në universitetet publike të vendit do të rriten përsëri gjatë vitit të ri akademik, por, me gjithë këtë fakt, shtimi i tyre do të vihet re më shumë në disa degë specifike. Ndërsa një vit më parë për studimet e ciklit të p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.675Z

Shanse dhe rreziqe Ekonomia gjermane ne Afriken Veriore dhe Lindjen e Afert

Vleresimi per vitin 2010 ishte pozitiv per shtetet qe perfshihen tek MENA - Midlle EastNorth Africa- shtetet e Lindjes se Afert dhe Afrikes se veriut nga Maroku deri ne Afganistan. Nje treg dinamik ne rritje cilesohet ai. Nga pikepamja gjermane megjithe pengesat burokratike ato tregtare dhe embargo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.289Z

Shanse te mira per Kroacine Turqia ka ende pune - prezantohet raporti i progresit i BE

Aktualisht ka kater kandidate zyrtare te BE Kroacia ish-Republika Jugosllave e Maqedonise Turqia dhe qe prej kesaj vere Islanda. Shanset me te mira per nje anetaresim te afert i ka Kroacia. Ndoshta qe ne vitin 2012 Kroacia mund te behet anetare e BE. Jo me te dobeta jane shanset e Islandes megjithe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.785Z

Rajan: “Futja në zonën euro shkatërroi Greqinë”

Autori i Lajmit: RedaksiaDr. Raghuram Rajan është mësuar të jetë gjithnjë përpara grafikëve. Ai është kryeekonomisti më i ri i emëruar në institucionin e Fondit Monetar Ndërkombëtar në vitin 2003 (40 vjeç). Në gusht 2005 ai ishte i pari që ngriti shqetësimet për risitë e rrezik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.813Z

Merkel dhe Erdogan kerkojne integrim me te mire te emigranteve

Merkel theksoi se nuk behet fjale per asimilim por per integrim. Ketu ben pjese mesimi i gjuhes gjermane ne menyre qe para se gjithash te rinjte turq te kene shanset e barabarta me te rinjte gjermane Kryeministri turk Recep Tayyp Erdogan i cili kishte ardhur ne Berlin per te par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.856Z

Besa me paterica kundër Shkumbinit

Dhëmbi e Dragusha të dëmtuar në fushë, kavajasit i tremben eliminimit nga Kupa Besa kërkon dëshpërimisht finalen e Kupës së Shqipërisë. Pas zhgënjimeve të njëpasnjëshme në kampionat, kavajasit e cilësojnë trofeun e dytë për nga rëndësia në vend, si mundësinë e vetme për t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.298Z

Nis sot Champions League

brbrNis sot ne mbremje Uefa Champions Lige ku skuadra qe duhet rrezuar nga froni i mbretereshes se Europes eshte Reali i Madridit 32 skuadra do te garojne edhe ne kete edicion ne garen e klubeve me fazen e grupeve qe mirepret rikthimin e disa prej emrave qe kane lene gjurme nder vite Grupi A sheh s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama