Rezultate te kerkimit per termin: +Sharr

Total: 443
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.989Z

Bashkia e Tiranës: Rehabilitim Sharrës e Tufinës, varrezat murale 140 m/katrorë

TIRANE - Bashkia e Tiranës ka gati projektin për varrezat murale në Tufinë dhe në Sharrë, si përgjigje ndaj problemeve që qytetarët hasnin për gjetjen e një vendi në parcelat që ofrohen për t’i përcjellë njerë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:52.655Z

Sharrë, romët protestë tek hyrja eLandfillit: Policia na ka dhunuar

TIRANE- Punonjësit e komunitetit rom në landfillin e Sharrës kanë nisur një tjetër protestë mëngjesin e sotëm. Prej disa ditësh atyre nuk u lejohet të mbledhin kanaçe në landfill, dhe për këtë arsye ata kanë zgjed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.027Z

Sharr: Baxhaku mposht kryetarin Isa Mustafa duke fituar gjithsej 3105 vota

Isa Mustafa me 2898 vota, ka mundur të jetë vetëm i dyti më i votuari në Komunën e Sharrit, pasi që mjeku i njohur, Hatim Baxhaku ka qenë më i votuari në këtë komunë me 3105 vota. Pas Mustafës, është radhitur kandidati t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.296Z

Strehimi i romëve, pas 1 muaji gati reparti ushtarak në Sharrë

TIRANË- Reparti Ushtarak në zonën e Sharrës është vendi ku Ministria e Punës do të strehojë familjet rome.“Këto ambiente nuk janë të sistemuara plotësisht, janë të pabanuara për momentin. Por duke pasur parasysh se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.049Z

Djali i zhdukur, ndërpriten kërkimet në Sharrë për Julian Çelën

TIRANE – Ndërpriten kërkimet në Sharrë për trupin e 11-vjeçarit të zhdukur Julian Çela. Prej disa ditësh kërkimet në landfillin e Sharrës, ku dyshohet se është hedhur trupi i të miturit të zhdukur, mjetet e ush

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.714Z

Pas Sharrës mbyllet edhe varrezae Tufinës, s’ka më vend për varre

TIRANË-  Pas mbylljes së varrezës së Sharrës kohë përpara, sot është mbyllur edhe varreza e Tufinës pasi janë ezauruar të gjitha hapësirat për hapjen e varreve të reja. Njoftimi vjen nga Bashkia e Tiranës  

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.783Z

Romët, reagon MP: Strehimi nëSharrë mund të jetë një zgjidhje

TIRANE- Ministria e Punës ka reaguar sot për herë të parë lidhur me dëbimin e familjeve rome nga zona ku ata kishin vendosur prej vitesh barakat e tyre në rrugën e Kavajës, në kryeqytet. Lidhur me këtë çështje ka reaguar Avokati

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama