Rezultate te kerkimit per termin: +Shefik +Osmani

Meta: total 28 / total_found 28 / time 0.000 / keyword[0] shefik / docs[0] 167 / hits[0] 257 / keyword[1] osmani / docs[1] 4560 / hits[1] 7966 /
No Pic available
  • 2008-09-09

Fituesit e Fakulteteve

UNIVERSITETI I TIRANËS 001:Histori Faqe 1 Rend R.Deg ID Emri - Atësia - Mbiemri Rrethi Mes D1 D2 Z1 Z2 Pikë Pr. Shënime 1 0815498 Iva Armand Balza Elbasan 9.97 9.74 8.78 9.68 9.51 6,483.30 9 Fitues: Drejtësi, Pref. 1 2 0827405 Esjona Mehmet Jahaj Lushnje 9.40 9.58 8.50 9.34 9.51 6,297.70 9 Fitu

No Pic available
  • 2008-05-14

ISHM ndan çmimet për artin e kulturën

“Çdo libër i shkruar është një dritare nga ku njeriu sheh botën dhe shoqërinë njerëzore. Në çdo vepër arti, natyra shpalos bukuritë e saj dhe i buzëqesh njeriut. Dijet dhe kulturat janë oksigjeni që shëndoshin dhe pastrojnë klimën, shkrimtarët, poetët, artistët janë fll

No Pic available
  • 2008-05-09

Libri e piktura, nën objeksionin islam

Ish-kryeministri Aleksandër Meksi, me statusin e një specialisti të njohur të monumenteve, njëherësh arkitekt e restaurues, u nderua në fillim të javës me çmimin e vitit për librin më të mirë, dhënë nga AIITC (Instituti Shqiptar i Mendimit dhe Qytetërimit Islam). Vlerësimi i lartë

No Pic available
  • 2008-03-09

7 Marsi, lule dhe vlerësime për mësuesit

Kreu i arsimit gjatë urimit për festën përcjell dhe detyrat për mësuesit. Mësuesit festuan 121-vjetorin e çeljes së shkollës së parë shqipe Jonida Tashi Buqeta me lule shumëngjyrëshe, dhurata të ndryshme, puthje dhe përqafime, kjo ka qenë atmosfera e ditës së djeshme në të gjit

No Pic available
  • 2008-03-08

Perkujtohet 121-vjetori i shkolles se pare shqipe

Me rastin e 121-vjetorit te shkolles se pare kombetare shqipe dhe laike, ministri i Arsimit dhe Shkences, Genc Pollo, pershendeti rreth 36 mije mesues te arsimit parauniversitar ne ambientet e Qendres te Kultures "Pjeter Arbnori". Kreu i dikasterit te Arsimit tha se "fryma e bashkepunimit, e kritike

No Pic available
  • 2008-02-06

Ivo Andric, projekti per shfarosjen e shqiptareve

Politika antishqiptare e serbeve eshte elaboruar prej vitesh, me synim zbrazjen e tokave nga popullsia shqiptare dhe serbizimin e tyre ne menyre sistematike. Ne funksion te kesaj politike antishqiptare jane angazhuar akedemike serbe, politikane, statiste, shkrimtare, nobeliste, historiane, ushtarake

Keshilli i Ministrve, ne mbledhjen e tij te sotme, miratoi  ne vendime te veçanta dhenie shtese pensioni te posaçem shteteror, personaliteteve te artit dhe te shkences: 

Robert Ndrenika,
Melpome
  • 2003-03-20

Keshilli i Ministrve, ne mbledhjen e tij te sotme, miratoi ne vendime te veçanta dhenie shtese pensioni te posaçem shteteror, personaliteteve te artit dhe te shkences: Robert Ndrenika, Melpome

Keshilli i Ministrve, ne mbledhjen e tij te sotme, miratoi ne vendime te veçanta dhenie shtese pensioni te posaçem shteteror, personaliteteve te artit dhe te shkences: Robert Ndrenika, Melpomeni Siliqi (Çobani), Agron Aliaj, Laver Bariu, Skender Kamberi, Shefik Osmani. Ky eshte nj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama