Rezultate te kerkimit per termin: +Shekulli +Online

Total: 2424
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.503Z

Ditari i Ana Frankut del online, nisin polemikat

Teksti i plotë i "Ditarit të Ana Frankut", nga dita e sotme është online. Çdokush mund ta lexojë ose ta shkarkojë falas. "Ditari i Ana Frankut" është shkruar nga vajza hebreje me të njëjtin emër në harkun kohor 1942-1944, para se të dërgohej në kampin e shfarosjes në Bergen-Belsen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.616Z

LSI, Rama: Faqe online për transparencën mbi financimin e partisë

Gjatë ditës së djeshme, në mbledhjen e kryesisë së Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, është marrë vendimi se LSI, do të bëjë transparencë të plotë të skemë së financimit të partisë. Ndërkohë sot, në një deklaratë për mediat, sekretari i Përgjithshëm Luan Rama t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.532Z

Kërkuesi i së ardhmes: Ky mund të jetë shekulli ynë i fundit

Parashikimi – Futurologu britanik, Ian Pearson, pretendon se 85 për qind e parashikimeve të tij në lidhje me të ardhmen, janë përmbushur. Ai flet për rritje të inteligjencës artificiale dhe sheh pluse dhe minuse në zhvillimet e afërta  Modestia nuk është ndonjë tipar që i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.607Z

Pensionet, aplikim dhe llogaritje online

Drejtoresha e Pergjithshme e ISSH-se znj.Vjollca-Braho Emirjon Senja Instituti i Sigurimeve Shoqërore është institucioni përgjegjës për zbatimin e politikave të qeverive në lidhje me pensionet e pleqërisë, ato familjare, shpërndarjen e pensioneve të ushtarakëve etj. Skema e pensioneve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.257Z

Zyrtare/ Regjistrimi online te noteri kushton 300 lekë

Kushdo që do të dëshirojë të regjistrojë një biznes online përmes zyrave noteriale mund ta bëjë këtë me një kosto prej 300 lekësh. Ky është urdhri i ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço, i cili ka hyrë në fuqi menjëherë pas botimit në Fletoren Zyrtare. Sipas urdhrit, "Për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.115Z

Shitblerja e pronave, nga 1 qershori online te noteri

Kryeministri Berisha në kongresin e parë të noterëve të Shqipërisë Luis Tanushi Në fund të muajit maj qytetarët që do të kenë për të regjistruar pasuri të paluajtshme, nuk do ta kenë të nevojshme që të sorollaten në dyert e disa institucioneve për të regjistruar pasurinë e ty

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.410Z

Një zemër artificiale, me kontroll online

Foto Ilustruese Një zemër artificiale e një gjenerate të re e kontrolluar nga interneti, e cila lejon të monitorojë në kohë reale dhe në distancë gjendjen shëndetësore të pacientit, tashmë është realitet. Mesa duket kjo nuk përbën më ndonjë çudi, pasi ky proces është realizuar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama