Rezultate te kerkimit per termin: +Shekulli +Online

Total: 2424
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.607Z

Pensionet, aplikim dhe llogaritje online

Drejtoresha e Pergjithshme e ISSH-se znj.Vjollca-Braho Emirjon Senja Instituti i Sigurimeve Shoqërore është institucioni përgjegjës për zbatimin e politikave të qeverive në lidhje me pensionet e pleqërisë, ato familjare, shpërndarjen e pensioneve të ushtarakëve etj. Skema e pensioneve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.257Z

Zyrtare/ Regjistrimi online te noteri kushton 300 lekë

Kushdo që do të dëshirojë të regjistrojë një biznes online përmes zyrave noteriale mund ta bëjë këtë me një kosto prej 300 lekësh. Ky është urdhri i ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço, i cili ka hyrë në fuqi menjëherë pas botimit në Fletoren Zyrtare. Sipas urdhrit, "Për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.115Z

Shitblerja e pronave, nga 1 qershori online te noteri

Kryeministri Berisha në kongresin e parë të noterëve të Shqipërisë Luis Tanushi Në fund të muajit maj qytetarët që do të kenë për të regjistruar pasuri të paluajtshme, nuk do ta kenë të nevojshme që të sorollaten në dyert e disa institucioneve për të regjistruar pasurinë e ty

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.410Z

Një zemër artificiale, me kontroll online

Foto Ilustruese Një zemër artificiale e një gjenerate të re e kontrolluar nga interneti, e cila lejon të monitorojë në kohë reale dhe në distancë gjendjen shëndetësore të pacientit, tashmë është realitet. Mesa duket kjo nuk përbën më ndonjë çudi, pasi ky proces është realizuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.076Z

Regjistrim online për pasuritë e paluajtshme

Këshilli i Ministrave Qeveria ka miratuar në mbledhjen e sotme, vendimin Për procedurën e lëshimit të dokumenteve nga zyrat  e regjistrimit të pasurive të paluajtshme. Ky vendim miratohet në kuadër të dixhitalizimit të sistemit të drejtësisë në tërësi, pjesë e të cilit është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.656Z

Gezuar Vitin e Ri nga Shekulli mesoni disa rite per kete nate

SSSAbrASS brbrVetem pak ore na ndajne nga nisja e nje viti te ri te cilin e quajme edhe kapitull 2014-ta ishte nje vit sa i veshtire por edhe i bukur per te gjithe shqiptaret solli lot edhe buzeqeshje Por ne i urojme te gjithe qe ne 2015-en te keni vetem lajme te mira dhe mbaresi ne familjet tuaja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.825Z

PS nje nisme online per emigrantet vendtakimet nga Facebook-u

MILANO - Veshtiresite ekonomike dhe mungesa e hapesirave sociale i kane detyruar shqiptaret te zgjedhin emigracionin jeten ne toke te huaj por ata vazhdojne te mbeten nje pjese vitale e shoqerise shqiptare gjithmone mjaft te interesuar per zhvillimet politike ekonomike e me gjere ne shtetin ame. Par

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama