Rezultate te kerkimit per termin: +Shesh

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.561Z

“Zgjohu” kerkon monumente per shqiptaret

Levizja “Zgjohu” ne Maqedoni i ka kerkuar qeverise qe te ndertoje ne qender te Shkupit edhe monumente te personaliteteve shqiptare. Duke iu referuar deklarates se ministres se Kultures, Elisabeta Kamcevska, se qeveria eshte e gatshme te pranoje edhe iniciativa te komunitetit s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.412Z

Vlore, demtohet pylli Sodes

Zona e pyllit te Sodes ne Vlore eshte kthyer se fundmi edhe ne shesh mbeturinash kimike. Ditet e sotme aty eshte shkarkuar nje sasi e konsiderueshme mbetjesh kimike e cila duhet te kete dale nga ndonje fabrike ose punishte ne Vlore. Dhjetera thase te medhenj me nje lende kimike te bardhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.248Z

Protestat greke prekin dhe Spanjen

Protestat e dhunshme te Athines per vrasjen e nje 15 vjecari nga nje agjent i policise jane transferuar edhe ne Spanje. Rreth 200 te rinj kane manifestuar ne Madrid duke sulmuar me pas komisariatin e qytetit. Ata kane dale ne shesh me thirrjet: “Polici vrasese”.Disa agjente te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.370Z

Koncerti qe bashkon shqiptaret

Te gjithe shqiptaret ne trojet etnike kane mundur te festojne njekohesisht diten e flamurit. Me shume se nje feste, DigitAlb ka bashkuar te gjithe shqiptaret ne shesh ne tre kryeqytete, Tirane, Prishtine dhe Shkup me tre koncerte te medha, te cilat organizohen njekohesisht dhe po transme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.744Z

Imeraj-Berishës: Ruaj qetësinë e hap kutitë e votimit

“Ka kohë që Sali Berisha e ka humbur qetësinë e që dëgjojmë të nxjerr nga goja e tij apo tellallëve të tij, fjalë e akuza të pavërteta. Deri diku është e kuptueshme, njerëz të dëshpëruar bëjnë gjëra të dëshpëruara”, theksoi zëdhënësja Armela Imeraj. Ajo shtoi se “t�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.594Z

Fletushka nga ajri kundër negociatave

Në kohën kur vetëm se mbahej konferenca ndërkombëtare “Kaptina e mbyllur në Ballkan”, për nder të heqjes së mbikëqyrjes së pavarësisë, lëvizja vetëvendosje kishte organizuar një aksion tjetër .Në qiellin e hapur të Prishtinës fluturonin mijëra fletushka. Ato mund t'i s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.590Z

Rama në Twitter: As sheshin e vendlindjes s`mbush dot lumadhi katragjysh

Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama ka reaguar ditën e sotme në faqen e tij në rrjetin social Twitter, në lidhje me mitingun e zhvilluar nga Partia Demokratike në Tropojë, duke akuzuar ktyeministrin Berisha se kishte çuar në tubim mësues nga kryeqyteti për të shtuar pjesëmarrjen në she

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama