Rezultate te kerkimit per termin: +Shfarosja

Total: 223
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.705Z

Shfarosja e pyjeve, greket kerkojne ndihme

Prerja pa kriter e pyjeve nga ana e banoreve te fshatrave te Devollit te Siperm, ka prekur edhe Greqine. Mijera hektare pyje jane shfarosur ne token e vendit fqinje, duke rrezikuar seriozisht floren dhe faunen. Kjo dukuri, qe ka filluar gjate viteve '90-te, ka detyruar se fundi palen greke nga zona

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.058Z

Shfarosja e pyjeve në Korçë

Ditet e festave kanë shënuar intensifikimin e abuzimeve me prerjen e paligjshme të pemëve në pyjet e Korçës. Abuzuesit kanë përfituar nga atmosfera festive dhe ngarkesa e këtyre ditëve për të rritur aktivitetin e paligjshëm t&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.045Z

Fotografitë e “të drejtëve” në Tiranë

 Pasi ka udhëtuar nga Uashingtoni në Tel-Aviv, ekspozita “Besa- Shqiptarët që shpëtuan hebrenjtë gjatë Luftës së Dytë Botërore” vjen edhe në Tiranë. Kjo ekspozitë, e cila vjen falë bashkëpunimit me Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, sjell në Akademin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.436Z

Zhdukja e madhe

Teksa specie të reja nisën të zhvillohen për t’iu përshtatur kushteve të reja ekologjike, speciet e vjetra u zhdukën. Por ritmi i zhdukjes nuk është aspak i vazhdueshëm. Të paktën disa herë gjatë 500 milionë viteve të fundit, 50 deri në 90 për qind e të gjitha specieve në Tokë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.457Z

Filmi kosovar për hebrenjtë në Kanë

 Pas vlerësimeve amerikane, “Fisnikët e botës” marrin rrugën për në “Kanë”. Tragjedia e hebrenjve të Luftës se Dytë Botërore duket se ka thyer mendjen e opinionit amerikan për fisnikërinë e shqiptarëve gjatë kësaj lufte, të cilët ushqyen dhe mbrojtën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.518Z

Shfarosja e 'opozitës' nga çekistët

Të gjithë e kemi ndjekur monologun berishjan në tryezën e politikës për çështjen e Presidentit të ri të Republikës, z.B.Nishani. Pasi mikluan z.Nano dhe e tërhoqën atë me karremin e Presidentit konsensual që nga pishinat dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.513Z

Sejdiu: Mirenjohje SHBA-se dhe perendimit

Ne 10-vjetorin e sulmeve ajrore te NATO-s ne ish-Jugosllavi, presidenti Sejdiu ka shprehur mirenjohjen  ndaj SHBA-se dhe vendeve perendimore qe ndihmuan Kosoven ne periudhen me te keqe te historise se saj dhe po e ndihmojne edhe sot ne procesin e njohjes nderkombetare. Ne mesazhin e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama