Rezultate te kerkimit per termin: +Shifra

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.247Z

Shifra alarmante per diabetin

Ne vitet ’80, 0.4 per qind e shqiptareve vuanin nga diabeti, ndersa sot shifra e te semureve eshte 4%.Po kaq alarmante jane shifrat dhe tek femijet. Mbi 1 mije femije vuajne nga diabeti, per shkak te mbipeshes.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.086Z

Vetvrasjet ne shifra rekord

Vetvrasjet ne Shqiperi kapin shifra rekord.Nje studim i institutit te shendetit publik tregon se vetem ne Tirane 11,4 perqind e femrave dhe 6,2 perqind e meshkujve mendojnevetvrasjen.Specialistet kerkojne bashkepunimin e mediave pasi sipas tyre pershkrimet me sensacion te ngjarjeve ndikojne ne shtim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:46.483Z

Fier, papunësia në shifra alarmante

30/04/2009  Rritet me 30 për qind kërkesa për punë. Drejtori i zyrës së punës Kristaq Lena: Jo efektet e krizës Të papunët janë shkurtuar për shkak të reformave në ARMO, ALBPETROL etj. Rritet në shifra alarmante papunësia si në qytetin e Fierit, ashtu edhe në rang qarku.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.899Z

SHBA, shifra rekord rekrutimesh

Rriten ne shifra rekord rekrutimet ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes. Thuajse 170 mije eshte numri i te rinjve amerikane qe jane regjistruar nen arme per kete vit. Shifrat jane publikuar nga vete Pentagoni dhe analistet mendojne qe ne kete rritje ka ndikuar edhe kriza ekonomike qe perfsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.283Z

Shifra reale e papunësisë

Retrospektiva na sjell ndër mend faktin zyrtar se, në vigjilje të zgjedhjeve elektorale të qershorit 2009, popullata e Shqipërisë paraqitej nga politika berishiane në shifrën 4,249,942 banorë. Popullsia në moshë pune përfshin moshën 15 - 59 vjet për femrat dhe deri 64 vjet për meshkuj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.554Z

SHIFRA HORROR/ Jo, nuk është Afganistan, është Shqipëria

Share Trupi i pajetë i një 23 vjeçari është gjetur mëngjesin e sotëm pranë qytetit të Korçës. Policia thotë se personi mendohet se është ekzekutuar me një plumb në gjoks. Sipas disa shifrave të publikuara nga media, kjo është viktima 105 për këtë vit, q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.451Z

Aksidentet në punë, shifra alarmante

Aksidentet në punë vazhdojnë të jenë në shifra alarmante. Statistika të Inspektoratit të Punës dhe Ministrisë së Shëndetësisë flasin për rritje të numrit të të aksidentuarve gjatë procesit të punës. Vitin e fundit, sektori i nxjerrjes dhe përpunimit të metaleve dhe ai i ndërt

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama