Rezultate te kerkimit per termin: +Shkak

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.245Z

Mjegulla dhe akulli, shkak për aksidentet

Gjatë ditës së djeshme, aksi rrugor nacional Peshkopi-Bulqizë ka qenë gjatë gjithë paradites i mbuluar me mjegull dhe lagështirë e akuj në mjaft segmente të saj. Kjo e ka vështirësuar së tepërmi lëvizjen e lirë të automjeteve në këtë rrugë, sidomos në orët e para të mëngjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.017Z

Digjet banesa shkak energjia elektrike

Nje banese u perfshi ne flake gjate paradites ne fshatin Gjorm te rrethit Kurbin por pa shkaktuar te lenduar. Banoret e zones kane sinjalizuar zjarrfikesen nderhyrja e te ciles ka shuar menjehere flaket. Mendohet qe shkak per renien e zjarrit te kete qene energjia elektrike.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.962Z

Shtyhet takimi, shkak angazhimet

Tryeza e opozites per te bashkerenduar qendrimet politike, e caktuar per t'u zhvilluar dje, eshte anuluar dhe ora 11:30 nuk i ka gjetur bashke pese drejtuesit opozitare. Arsyeja ka qene angazhimi dhe programi i tyre i punes. "Nuk ishte nje tryeze zyrtare. Do te kishte nje takim, i cili nuk u realizu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.096Z

Mbyllen shkollat per shkak te reshjeve

var fbShare url httpvizionplusalmbyllen-shkollat-per-shkak-te-reshjevesize smallbrbrMinistria e Arsimit i eshte pergjigjur pozitivisht kerkeses se Ministrise se Brendshme per te mbyllur shkollat ne te gjithe vendin per nje kohe te pacaktuar Ky vendim erdhi si pasoje e situates alarmante ne te cilen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.525Z

Ndërpritet ndihma ajrore, shkak kushtet atmosferike

Tiranë- Ndihma ajrore për banorët e zonave të bllokuara është ndërprerë për shkak të kushteve atmosferike.Shkaku i pezullimit të fluturimeve ka qenë moti i keq, rreshjet e shiut dhe stuhitë. Sipas drejtuesve të Regjimentit të Helikopterëve puna do të rinisë sapo të përmirësohet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.283Z

Mungesa e ndriçimit shkak për aksidente

Kto pamje nuk kan aspak nevoj pr koment. Duket qart q energjia elektrike, n shtyllat e vendosura n rrug mungon, duke ln t gjith aksin rrugor nga Lapraka deri n afrsi t QTU, n errsir. Mungesa e ndriimit nuk sht si pasoj e nj defekti n zon, pasi t gjitha aktivitete prreth saj si dhe banesat kan energj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.784Z

Plumb bashkëshortit, shkak keqtrajtimi

Policia ka vënë në pranga shtetasen Mimoza Çupi e cila qëlloi të shoqin me pistoletë tip "Zastava" duke e plagosur Nga grupi hetimor mësohet se vite më parë 22-vjeçarja ishte larguar nga shtëpia pasi i shoqi pinte dhe e tradhtonte RRËSHEN - Pas një grindjeje mes bashkëshortësh gr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama