Rezultate te kerkimit per termin: +Shkak

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.370Z

Shtyhet ndeshja Tirana-Flamurtari, shkak (FOTO)

Ka zgjatur vetëm 25 minuta sfida e parë e raundit të 1/8-ave të Kupës së Shqipërisë mes Tiranës dhe Flamurtarit. Shiu i rrëmbyeshëm që kanë rënë gjatë 2 ditëve të fundit në kryeqytet e ka kthyer në një pishinë stadiumin Selman Stërmasi. Pellgjet e ujit në pjesë të ndryshme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.513Z

Sëmundja e Tularemisë, shkak i vërshimeve

Vërshimet e fundit dhe kontaminimi i ujit janë faktorët kryesorë që zyrtarë institucionalë të shëndetit publik kanë shpallur gjendje të epidemisë së tularemisë. Ata kanë bërë të ditur se nuk ka vend për panik, ndërsa thonë se kanë marrë të gjitha masat për ngritjen e kapaci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.902Z

Durresi mbetet pa uje shkak amortizimi

brbrNje sere defektesh ne rrjetin kryesor te ujesjellesit te Durresit kane sjelle anomali ne furnizimin me uje te qytetit me te madh bregdetar Problemet u verejten ne tubacionin 70 milimeter qe vjen nga stacioni i Fushe Kuqes Ekspertet punuan gjate gjithe nates per te riparuar defektin duke e perfu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.231Z

Përmbytjet, Ristani: Shkak, neglizhenca e qeverisë

TIRANE, 13 Tetor/ATSH/- Partia Demokratike vijoi të martën akuzat ndaj qeverisë për mos mbështetjen e banorëve të prekur nga përmbytjet e ditëve të fundit.Sekretari i Përgjithshëm, Arben Ristani, përmes një deklarate për shtyp tha se përmbytjet në Fier e në Vlorë, por dhe në zona

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.908Z

Përkeqësohen marrëdhëniet SHBA-Izrael, shkak Irani

Marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara dhe Izraelit janë në rrezik të arrijnë në pikën më të ulët të viteve të fundit dhe shkaku për këtë është Irani. Kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu, e kundërshton fuqimisht marrëveshjen bërthamore që qeveria amerikane po negocion me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.283Z

Aksidenti hekurudhor ne Filadelfia shkak shpejtesia

0 brbr SSSAbrASS brbrShkaku i aksidentit hekurudhor ne Filadelfia te Shteteve te Bashkuara ku mbeten te vdekur 7 persona dhe u plagosen 200 te tjere ishte shpejtesia dyfish me e larte se ajo e lejuarabrbr brbrMegjithese mashinisti perdori frenat e emergjences kur treni po levizte me 170 km ne ore n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama