Rezultate te kerkimit per termin: +Shkaku

Meta: total 1000 / total_found 13954 / time 0.007 / keyword[0] shkaku / docs[0] 13954 / hits[0] 15458 /
Misteri i rrëzimit të avionit Boeing 737 Max! Sa i sigurt është ai?
  • 2019-03-18

Misteri i rrëzimit të avionit Boeing 737 Max! Sa i sigurt është ai?

Rrëzimi i dytë i një avioni të ri Boeing brenda pak muajsh ka zgjuar dyshimet për sigurinë e tij. Deri tani Boeing 737 konsiderohej si shtylla kurrizore e flotave mbarë botërore. Kompanisë turistike gjermane TUI duket nuk i ecën fati. Që prej dy vjetësh ajo po përgatitet për marrjen e

No Pic available
  • 2019-03-14

Fast & Furious në qendër të Tiranës, makina futet në lokal (FOTO)

#td_uid_1_5c8a0dda9b1ac .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/auto_fo1552512360-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; } #t

Horoskopi, vëllezërit dhe motrat siç Zodiaku rekomandon 
  • 2019-03-13

Horoskopi, vëllezërit dhe motrat siç Zodiaku rekomandon 

Vëllai Peshqit është më bujari që mund të dëshironi, ndërsa motra Dem është një nënë e dytë Lidhja që na bashkon me vëllezërit ose motrat tona është një nga marrëdhëniet më të rëndësishme midis atyre që endemi çdo ditë në fushat e ndryshme të jetës, sepse ata janë pe

Sekretet e hoteleve që (ndoshta) më mirë mos i zbuloni! 
  • 2019-03-12

Sekretet e hoteleve që (ndoshta) më mirë mos i zbuloni! 

A janë gjithmonë çarçafët të pastër? Ja cilat janë sekretet që hotelet nuk duan që ju ti dini Cili është objekti më i pistë në një dhomë hoteli, ai që do të ishte më mirë të mos e preknit me dorë? A janë vërtet të gjitha dhomat e ezauruara? Çfarë ndodh me takëmet? Nëse

Historia e një gruaje të pazakontë
  • 2019-03-08

Historia e një gruaje të pazakontë

Sevasti Dako në kujtimet e Musine Kokalarit Sevasti Kyrias Dako është ndër femrat e para shqiptare të shkolluara. Kontributi i saj i madh është në ndërtimin e shkollës shqipe. Gruaja me flokët e zinj, e fytyrën plot jetë, kujtohet përmes kujtimeve, të ish nxënësve, për pasionin me

Turbulencat në ajër? 10 gjëra që duhet të dini për një udhëtim të sigurt
  • 2019-03-07

Turbulencat në ajër? 10 gjëra që duhet të dini për një udhëtim të sigurt

Ankth, ndonjëherë edhe terror. Por çfarë shkaktojnë këto tmerre të bezdisshme, të shkurtra dhe për dikë të pafundme? Gjithçka që duhet të dini, që të mos keni frikë nga turbulencat. E para, ndoshta më e rëndësishmja: avionët nuk bien.  Duhet të ketë qenë një eksperiencë e

Historia e kuksianit që do ekstradohet në Angli, si u bë vrasës në Londër
  • 2019-03-06

Historia e kuksianit që do ekstradohet në Angli, si u bë vrasës në Londër

Elton Sefa dhe viktima Një i ri nga Kukësi u arrestua rreth një javë ma parë në Xhafzotaj të Durrësit dhe do të bëhet i pari shqiptar që do të ekstradohet për të vuajtur dënimin në Britaninë e Madhe pas firmosje së një marrëveshje midis dy vendeve në 2017. Elton Sefa do të vuaj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama