Rezultate te kerkimit per termin: +Shkaku

Meta: total 1000 / total_found 13954 / time 0.006 / keyword[0] shkaku / docs[0] 13954 / hits[0] 15458 /
Vasili: Asfalti i Ramës, më shtrenjtë se floriri
  • 2018-11-23

Vasili: Asfalti i Ramës, më shtrenjtë se floriri

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, në vijim të akuzave ndaj kryeministrit Rama dhe qeverisë për projektin ne Unazën e Re ka thëne sot se shkaku i gjithçkaje që po ndodh është afera e 40 milionë eurove, që do ndërtojnë 2,2 km rrugë. Deklarata për mediat e Petrit Vas

Kostandina, akuza greke: Mjekoligjorët shqiptarë masakruan 15-vjeçaren
  • 2018-11-22

Kostandina, akuza greke: Mjekoligjorët shqiptarë masakruan 15-vjeçaren

Fiks Fare denoncoi me zë dhe figurë një skandal në sistemin e drejtësisë. Vdekja e Kostandina Anagnostit në vitin 2014, në atë kohë 15-vjeçare, është cilësuar nga Prokuroria dhe Mjekësia Ligjore Shqiptare si aksidentale. Asnjë person nuk u përball me drejtësinë, madje nuk janë ma

Elyar, poeti i dashurisë dhe i lirisë
  • 2018-11-19

Elyar, poeti i dashurisë dhe i lirisë

(Me rastin e përvjetorit të vdekjes) Luan Rama Së shpejti do të jemi bashkë dhe meqë skemi humbur shijen e njëri-tjetrit, ne do ti gëzojmë qeniet tona. Endërroj gjinjtë e tua, sytë e tua, seksin tënd të mrekullueshëm Gala dorogaja Nga një letër e Paul Eluard dërguar gruas së tij.

Lleshi, Ngjela: Meta shkeli Kushtetutën! Pas dekretimit të jepte dorëheqjen
  • 2018-11-19

Lleshi, Ngjela: Meta shkeli Kushtetutën! Pas dekretimit të jepte dorëheqjen

Avokati Spartak Ngjela, i ftuar në emisionin Open me gazetaren Eni Vasili, komentoi rastin e dekretimit të Sandër Lleshit si ministër të Brendshëm. Ngjela nënvizoi se ky emërim nuk është kompetencë e Presidentit. Problemi është këtu. Ai nuk i ka kompetencat. Kur themi kompetencë forma

No Pic available
  • 2018-11-18

Letrat për Kalpurnian

Gaius Plinus Sesilius Sekundus (Gaius Plinus Caesilius Secundus) juristi dhe shkrimtari romak, i njohur me emrin Plini i Riu, ka lënë një koleksion letrash që na japin një pasqyrim më të plotë të jetës publike dhe private në Romë në fund të shekullit I. Ai lindi në Italinë e Veriut,

BORXHI PUBLIK SI PIRAMIDË DHE KRIM SHTETËROR
  • 2018-11-18

BORXHI PUBLIK SI PIRAMIDË DHE KRIM SHTETËROR

Nga Petrit VASILI Shqiperia eshte mberthyer qartazi ne daren e nje qeverisje, qe krijon cdo cast ekonomi te asfiksuar dhe pa asnje vizion,grabitje te financave publike dhe thellimin e nje borxhi publik derrmues per nje vend me amortizatore ekonomike dhe sociale kaq te dobet si Shqiperia. Ky faliment

No Pic available
  • 2018-11-17

Presidenti Trump drejt Kalifornisë pas zjarreve shkatërrimtare

Presidenti Trumps shkon sot në Kaliforni për të parë nga afër shkatërrimin e shkaktuar nga zjarret dhe për të takuar njerëz, jetët e të cilëve janë prekur nga katastrofa. Guvernatorët, ai në largim dhe guvernatori i ri në Kaliforni, Jerry Brown dhe Gavin Newsom, do të bashkohen me p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama