Rezultate te kerkimit per termin: +Shkaku

Meta: total 1000 / total_found 13954 / time 0.006 / keyword[0] shkaku / docs[0] 13954 / hits[0] 15458 /
Ndërron jetë aktorja dhe modelja Kim Porter
  • 2018-11-16

Ndërron jetë aktorja dhe modelja Kim Porter

Aktorja dhe modelja e famshme, Kim Porter është gjendur e pajetë ditën e djeshme në shtëpinë e saj në Los Angeles. Prej disa kohës 47-vjeçarja kishte probleme me pneumoninë dhe kjo ishte konstatuar edhe nga mjekët. Dyshohet se vdekja e saj ka ardhur si pasojë e një arresti në zemër.

No Pic available
  • 2018-11-11

Dashuria e tragjike e Amadeo Modiglianit

Jeanne Hébuterne është gruaja pas së cilës Amadeo Modigliani çoi mendimet e tij më të bukura. Por historia e tyre është një nga historitë më të bukurat e më tragjike të dashurisë. Vajza me sytë e zinj u fut në komunitetin e artistëve të Montparnasse nga i vëllai i cili dëshiro

Si të luftojmë fryrjen e barkut? 
  • 2018-11-09

Si të luftojmë fryrjen e barkut? 

Barku i fryrë? Cilat janë ushqimet që duhet të shmangim dhe cilat janë ushqimet që duhet të marrin për të qenë gjithmonë në formë?  Barku i fryrë është një çrregullim i bezdisshëm që, përveç të qenit i shëmtuar, gjithashtu ndikon në mirëqenien tuaj. Shkaqet mund të jenë

No Pic available
  • 2018-11-01

OBSH: Tirana, qyteti që ka përparuar më shumë në politikat mjedisore

Veliaj: Të ulim përdorimin e makinës, sëmurin fëmijët; Do vazhdojmë axhendën tonë mjedisore për më shumë hapësira pedonale dhe pemë Tirana është përzgjedhur nga Organizata Botërore e Shëndetësisë si një nga qytetet që ka ecur më shumë në politikat për përmirësimin e ajri

No Pic available
  • 2018-10-29

Sherr me thika mes shqiptarëve dhe grekëve në Athinë, 6 të plagosur

Një sherr me thika ka ndodhur mes një grupi shqiptar dhe grek në periferi të Athinës,  rreth orës 2 të mëngjesit të sotëm. Mediat greke raportojnë se si pasojë e sherrit kanë mbetur të plagosur 6 persona. Nuk dihet shkaku i këtij konflikti, por policia është duke hetuar nëse ngja

Avokati i Popullit mbyll hetimet: Enea Ftoi vdiq nga zemra, nuk u dhunua
  • 2018-10-25

Avokati i Popullit mbyll hetimet: Enea Ftoi vdiq nga zemra, nuk u dhunua

Institucioni i Avokatit të Popullit ka mbyllur hetimet në lidhje me çështjen e Enea Ftoit, të riut që humbi jetën në burgun e Korçës. Nga hetimet e kryera nga Avokati i Popullit rezulton se ndaj tij nuk është ushtruar dhunë, siç pretendojnë familjarët. Në raport theksohet se shkak

No Pic available
  • 2018-10-24

Tarifat e larta në Rinas, ikin spanjollët e Volotea

Volotea, kompania low cost e fluturimeve ajrore, është larguar nga Shqipëria duke ndërprerë fluturimet e saj përmes aeroportit të Rinas. Që prej dhjetorit të vitit 2015, kompania ajrore me qendër në Barcelonë, operonte dy rrugë përmes aeroportit ndërkombëtar të Rinasit: Tiranë-Vero

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama