Rezultate te kerkimit per termin: +Shkaku

Meta: total 1000 / total_found 13954 / time 0.006 / keyword[0] shkaku / docs[0] 13954 / hits[0] 15458 /
No Pic available
  • 2018-10-17

Tym në avionin ku ndodhej Melania Trump, bën ulje të detyruar në Maryland

Avioni presidencial me të cilin udhëtonte Zonja e Parë e SHBA-ve, Melania Trump u detyrua të kthehej për të ateruar në një aeroport ushtarak, 10 minuta pasi ishte ngritur në fluturim, pasi kabina e avionit u mbush me tym. “Çdo gjë është në rregull, dhe të gjithë janë të sigur

No Pic available
  • 2018-10-16

Përmbyset treni në Marok, 6 viktima dhe mbi 80 të plagosur (Video)

Të paktën gjashtë udhëtarë raportohet të kenë vdekur dhe dhjetëra të tjerë kanë mbetur të plagosur nga përmbysja e një treni në afërsi të kryeqytetit të Marokut, Rabat. “Përmbysja e trenit ka vrarë gjashtë persona sipas të dhënave të fundit dhe ka lënë 86 të plagosur

Trump fiton betejën e parë ligjore ndaj pornostares
  • 2018-10-16

Trump fiton betejën e parë ligjore ndaj pornostares

Gjykatësi i distriktual, James Omero hodhi poshtë rastin e shpifjes të nisur nga ylli i filmave për të rritur, Stormy Daniels kundër presidentit amerikan Donald Trump. Kjo është deklaruar nga Charles Harder, këshilltar ligjor i Trump, duke folur për “fitoren totale për Trump dhe hum

Këln, lirohet gruaja e marrë peng; arrestohet agresori (Foto)
  • 2018-10-15

Këln, lirohet gruaja e marrë peng; arrestohet agresori (Foto)

Merr fund ankthi në Këln, ku një person mori peng një grua në një farmaci në stacionin qendror hekurudhor të qytetit, në Gjerman. Lajmi konfirmohet nga policia, e cila njofton lirimin e pengut dhe arrestimin e rrëmbyesit. Sipas disa mediave gjermane, i dyshuari ka sulmuar më parë një va

Suedi, futbollisti shqiptar humb jetën në moshën 32-vjeçare
  • 2018-10-11

Suedi, futbollisti shqiptar humb jetën në moshën 32-vjeçare

Futbollisti suedez me origjinë kosovare Labinot Harbuzi ka humbur jetën në mënyrë tragjike paraditen e së enjtes. Shkaku i vdekjes së lojtarit thuhet të ketë qenë një atak në zemër. Ka qenë pikërisht i ati i tij Ismet ai që ka gjetur 32-vjeçarin në një gjendje kritike. Nuk e di se

No Pic available
  • 2018-10-10

Shpërthen rafineria ruse në Bosnjë, një i vdekur dhe disa të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në një rafineri të zotëruar nga rusët në veri të Bosnjë, duke lënë të vdekur një person dhe 9 të tjerë të plagosur. Shpërthimi ka nisur në mbrëmjen e djeshme duke shkaktuar zjarr të madh, i cili është shuar nga zjarrfikësit mëngjesin e s

Shembet ura e pasagjerëve në aeroportin e Pakistanit (Video)
  • 2018-10-09

Shembet ura e pasagjerëve në aeroportin e Pakistanit (Video)

Një urë metalike e projektuar për të bërë të mundur zbritjen e udhëtarëve nga avionët është rrëzuar në Aeroportin Ndërkombëtar të Islamabadit, duke plagosur një person, sipas raporteve nga Pakistani. #td_uid_2_5bbd083441ff1

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama