Rezultate te kerkimit per termin: +Shkaku

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.138Z

Grekët, shkaku i mos takimit Clinton-Talat

Athinë - Me ndërhyrjen greko-amerikane, drejtuar Presidentit të Shteteve të Bashkuara, Barak Ompama, u anullua takimi i kreut turk qipriot Mehmet Ali Talat me ministren amerikane Hillari Klinton. Një rol të rëndësishëm në këtë mes luajti arqipeshkopi i Amerikës, Z. Dimitrios, i cili p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.416Z

Shkaku i ndarjes se Aniston, nje femije

Fundi i lidhjes se dashurise mes aktores Jennifer Aniston me John Mayer, mund te kete ardhur nga deshira e saj per te krijuar familje dhe per te pasur femije. Mayer duket se ka qene i interesuar vetem per muziken, sipas disa gazetave nderkombetare. "Jennifer kerkonte te behej nene, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.048Z

Zeneli: Ekonomia, shkaku i zgjedhjeve ne Greqi

Ish-ambasadori shqiptar ne Greqi, Bashkim Zeneli ka deklaruar se ishte nje mekanizem presioni qe shtyu kryeministrin grek Kostas Karamanlis te shpallte zgjedhjet e parakohshme. “Ishte nje mekanizem presioni, qe nese zgjedhjet nuk behen sot do te behen detyrimisht pas 6 muajsh. Por

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.381Z

“Pravda”: “Shqipëria, shkaku i konflikt Kinë-BS”

Autori i Lajmit: Androkli DraloMoskë, 7 janar, 1963 – Gazeta komuniste e Partisë, “Pravda” botoi pa doreza, të plotë, debatin e Bashkimit Sovjetik me Kinën e Kuqe, duke e quajtur për herë të parë direkt regjimin e Pekinit si mbështetës të “pikëpamjeve dogmatike dhe ndarëse” b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.232Z

Alkoholi, shkaku kryesor i aksidenteve me makinë

Një anketë e zhvilluar në 178 vende arrin në përfundimin se 30-40 për qind e vdekjeve të shkaktuara në aksidente automobilistike janë rezultat i alkoholit. Ekspertë të Organizatës Botërore të Shëndetësisë thonë se ngarja e makinës kur je i intoksikuar nuk është thjesht &cced

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.787Z

Lustracioni ne ngerc. Shkaku: enverizmi i pandeshkuar

Te vertetat qe s’jane te verteta, te Apostol Kotanit Është një paradoks i hidhur që metastazat e helmuara të nostalgjisë për regjimin tiranik të Enver Hoxhës, janë ende vepruese édhe në ditët e sotme, édhe në orët e tanishme. Ai regjim ishte, pa dyshim, më m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.151Z

Zjarri në autostradë, ende nuk dihet shkaku

Një ditë pas djeqies së maqazinave të firmes hidrosanitare Henri , zjarrëfikësit ndodhen në vendngjarje duke i kontroluar vatrat e voga te zjarrit, në mënyrë që mos të aktivizohen. Sipas burimeve deri me tani mund të flitet për një dëm deri ne 7 milion euro të shkaktuara nga djegia

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama